Lego'dan Yapılan Klavye İle Çalışmak

Çocukların küçük yaşlarda severek oynadığı Lego'lar, Jason Allemann için çocuklukta kalmamış ve Lego kullanarak bir klavye yapmış. Günlük iş hayatınızda Legodan yapılmış bir klavye ile çalışıyor olmak ilginç olurdu değil mi?

Working LEGO Computer Keyboard

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Eskiden masaüstü bilgisayarlarımızı aldığımızda bize verilen klavyeleri hatırlıyor musunuz? Hani sert tuşlu ve her tuşuna bastığımızda o daktilo gibi sesleri çıkaran klavyelerden bahsediyorum. Günümüzde artık pek çok kişi laptop kullandığı için bu tarz klavyelere rastlamak zor. Harici klavye kullanılsa bile mekanik klavye nedir sorusunun cevabı olan o yapıdaki klavyelerden özellikle almadığınız sürece, size satılan klavyeler artık Rubber Dome denilen teknolojiyle üretiliyor. Bunu şu fotoğrafla daha iyi anlayabilirsiniz:

Başlıkta her ne kadar terminal penceresini açmak için denilse de, aslında istediğiniz herhangi bir uygulamayı klavyeden kolayca çalıştırabilmek için kısayol tuşları tanımlayabilirsiniz.

Türkiye'de freelance çalışmak zor zanaat ! Bir kurumda tam zamanlı çalışmama rağmen hayat şartlarından dolayı freelance işler de yapıyorum. Tabii her zaman işler yolunda gitmeyebiliyor.

Mayıs ayında borsaya açılan sosyal medya devi Facebook, halka arzdan kısa bir süre sonra ciddi bir hisse değeri kaybı yaşamıştı.