Kredi, Finansman ve Taksit Hesaplama Araçları

Kredi, Finansman ve Taksit Hesaplama Araçları

Günümüzde, bir ev ya da araba alırken, bunu peşin para ile alabilen kişi sayısı oldukça az. Bu nedenle ya bankalardan konut kredisi, taşıt kredisi gibi kredilere başvuruluyor ya da katılım bankalarının finansman modelinde yine benzer oranlarla bu nakit para ihtiyacı karşılanıyor. Bu işe girişmeden önce yapılması gereken en önemli şey ise ince hesaplar ve ayağınızı yorganına göre uzatmak. Aylık gelir-gider dengenizi iyi ayarlayıp, gelirinizin üzerinde bir ödeme planına dahil olmamak çok kritik. Parayı kolay kazanmıyoruz, bu nedenle hesap yapmadan da her ay kazandığımız parayı bir yerlere vermemek gerekiyor. Kendi bütçenize en uygun alternatif ödeme yöntemi için sıkı bir araştırmacı olmalısınız.

Kredi kullanmaya karar verdiğinizde, pek çok farklı faiz oranları ile karşılaşacaksınız. Bunlar ilk etapta anlamlı olmuyor.Bu noktada kendi bütçenize uygun planı belirleyebilmek için KuveytTurk'ün sunduğu gibi bir kredi hesaplama aracı kullanmanız gerekiyor. Kredi hesaplama araçlarının yardımı ile, ister toplam ihtiyacınız olan miktara, isterseniz de aylık ödeme gücünüze göre çekebileceğiniz toplam miktar ve vade seçeneklerini görebiliyorsunuz. Örneğin burada, Kar Payı Hesaplama, Finansman Hesaplama, Kart Taksit Hesaplama ve Leasing Hesaplama gibi hemen hemen tüm bankacılık hesaplama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Örneğin bir konut alacaksınız, KuveytTurk'un hesaplama aracında Finansman sekmesini kullanabilirsiniz. Burada karşınıza iki seçenek çıkıyor, Finansman Tutarına ve Taksit Tutarına göre hesaplama yapabiliyorsunuz. Finansman Tutarına göre hesaplama, sizin alacağınız ev için bankadan almak istediğiniz toplam para miktarına göre aylık ödeme planınızı çıkarır. Taksit Tutarına Göre seçeneğinde ise, ödeyebileceğiniz aylık taksit tutarını yazıyorsunuz, ödeme vadesinin kaç ay olacağını seçiyorsunuz ve bankanın size toplam ne kadar nakit para vereceğini buluyorsunuz. Tabii bu bilgileri girdikten sonra Detaylı Bilgi ve Ödeme Planı linkine tıklamayı unutmayın, zira orada elinize geçecek net miktar, ekspertiz ücretleri vb. kesintileri de görebilirsiniz.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Toplu para ihtiyacının artış gösterdiği günümüzde bankalar aracılığıyla birbirinden farklı kredi hizmetlerinden faydalanılabiliyor. Ancak tercih edilecek olan kredi için birtakım koşullara sahip olmak ve bazı koşulları zamanında yerine getirmek gerekiyor.

Ülkemizde tüketicilerin hizmet aldığı pek çok enerji kurumu var. Enerjisa da bunların önde gelenlerinden birisi. Örneğin İstanbul Anadolu yakasında oturuyorsanız, siz de muhtemelen elektrik hizmetini Enerjisa'dan alıyorsunuzdur.

Uzun zamandır Drupal hakkında herhangi bir şey yazmıyorum. Yazmamaya da devam edeceğim (Bunun sebebini ayrı bir yazı olarak da yazabilirim). Ancak Drupal ile ilgili çalışmalarım elbetteki devam ediyor.

Aracı olanlar için trafik sigortası ve mtv ile birlikte en önemli gider kalemlerinden birisi de araç kaskosudur. Genelde toplumumuzda kasko yaptırdıysanız ve başınıza kötü bir olay gelmediyse, "bu sene de boş yere bir sürü para verdik" denilir.

Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun üniversitede okuyanlara sunduğu bir imkan olan öğrenim kredisi bursunu ödemeyen 623.000 kişiye, Maliye Bakanlığı tarafından haciz işlemi başlatılmış. Kendilerine bildirim yapılan bu durumda olan kişiler vergi dairelerinden taksitlendirme yapabiliyorlar.