KoçSistem ve Zenium Türkiye'nin En Büyük Veri Merkezini Kuruyor!

KoçSistem ve Zenium Türkiye'nin En Büyük Veri Merkezini Kuruyor!

İngiliz veri merkezi şirketi Zenium, Türkiye pazarına sağlam bir giriş yapıyor. Türkiyenin lider teknoloji şirketlerinden olan KoçSistem ile ortak olarak girdikleri projede İstanbul Anadolu yakasında Dudulla'da, yaklaşık 160 Milyon Dolarlık bir yatırım ile sadece Türkiyenin değil, Doğu Avrupa ve Ortadoğu'nun da en büyük veri merkezini kuruyorlar.

2015'in başında faaliyete geçmesi beklenen ve Istanbul One adı verilen veri merkezi 12000 metrekarelik bir alanda hizmet verecek.

KoçSistem'in Türkiye'deki bulut bilişim ve veri merkezi alanındaki konumu da dikkate alındığında ülkemizdeki teknoloji sektörü açısından çok önemli bir gelişme olduğunu düşünüyorum.

Zenium Technology'nin konuyla ilgili resmi blog yazısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları
BuseKara kullanıcısının resmi

Koç her zaman güzel ve kaliteli mekanlar açtı . Başarısı göz alıcı bende. yeni mekanına kesin giderim inşallah. hayırlı olsun şimdiden koç ailesine.

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

SQL kullanarak programlama dilinden(php,asp.net,perl vs.) bağımsız olarak veritabanından rastgele ve istediğiniz sayıda veri çekmek isteyebileceğiniz zamanlar olabilir.Bu durumlarda şu komutları kullanabilirsiniz :

SEO (Search Engine Optimization) kelimesi internet ile ilgilenenler için hiç de yabancı bir kelime değil aslında. Türkçe “arama motoru optimizasyonu” olarak tanımlayabileceğimiz SEO, arama motorlarında sitelerin veya blogların üst sıralara çıkarılmasına yönelik çalışmalardır.

Türkiyede bilişim alanında faaliyet gösteren bir firmanın sahibi iseniz , diğer sektör yöneticilerine göre daha fazla dikkatli,özverili ve çalışkan olmalısınız.Aksi takdirde pekçok bilişim firmasının başına geldiği gibi sonunuz iflas olur.Ancak ülkemizde çok güzel örnekler de mevcut.İstanbul,Ankara,İzmir gibi büyük şehirlerde değilde , anadolu'nun bir kent'inde kurulan ve büyüyerek tüm Türkiye'nin hizmet aldığı bazı firmalar var.

Bunlardan ilk akla geleni AkınSoft.En basitinden mutlaka bir internet cafede Akınsoft CafePlus programıyla karşılaşmışsınızdır.Konya'da kurulan firmanın ürünleri şu anda tüm Türkiye'de kullanılıyor.

Big Data, IT ile ilgili herkesin hayatını bir yerlerden etkiliyor. Keza IT ile ilgili olmayan kişileri de etkiliyor ancak o ayrı bir yazının konusu. Big Data kavramı oldukça önemli olduğu için, bu alanda iş yapan firmalar da melek yatırımcılardan güzel yatırımlar alıyorlar.

İlgi çekici açılışı, 200’den fazla dünya standartlarında birinci sınıf konuşmacısı ve 100’den fazla  ülkeden 8000’den fazla ziyaretçisi ile yükselen yıldız ve en çok katılım sağlanan küresel, dijital, teknolojik ve telekomünikasyon şirketi etkinliklerinden biri olarak WEBIT, Mobile World Kongresi