Kaybolan iPhone 5 Nasıl Bulunur?

Kaybolan iPhone 5 Nasıl Bulunur?

Iphone ile, daha doğrusu IOS işletim sistemi ile birlikte gelen ve gerçekten Apple telefonlarında fark yaratan bir özellik de telefonunuzu kaybettiğinizde konumunu size söyleyebilmesi. Böylelikle, telefonunuzu bazı zamanlarda savcılığa gitmeden bile bulabilmeniz mümkün oluyor ya da en azından bulamasanız bile savcılığa bu bilgileri vererek kayıp ya da çalıntı olan telefonlarınızı çok daha kısa ve kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Iphone’da telefonumun konumunu nasıl bulabilirim?

Bunun için bir Apple hesabına sahip olmanız gerekiyor, zaten iPhone telefonunuz varsa, ona çoktan sahipsinizdir. Bir diğer yapmanız gereken işlem ise telefonunuzun ayarlar bölümüne girerek “Konumumu Bul” özelliğini açık hale getirmek. Açık hale geldikten sonra, telefon kimde olursa olsun, Apple hesabınızın şifresini bilmeyen hiçbir kimse şifreyi bilemediği için bunu tekrar kapatamaz ve telefonunuz nerede olursa olsun, sadece Apple iCloud’a, internet üzerinden giriş yaparak, telefonunuzun nerede olduğunu bulabilirsiniz.

iPhone telefonum evde kaybolursa ne yapacağım?

Bununla birlikte gelen bir diğer özellik de internet üzerinden telefonunuzu çaldırabilmenizdir. İnternetten giriş yaptığınızda, “Çaldır” diye bir yazı belirecek ve buna bastığınızda kayıp telefonunuz ses çıkaracağı için, çok kolay bir şekilde telefonlarınızı bulabileceksiniz. Bu ikinci özellik ise özellikle evde telefonunuzu kaybettiyseniz, kesinlikle sizin için. Konumumu bul özelliğiyle gelen bir diğer özellik ise internet üzerinden telefona bir şifre koyabiliyor oluşunuz. Bu sayede koyduğunuz PIN kodunu karşı taraf bilemeyeceği için, telefon direkt olarak kitleniyor ve ne olursa olsun siz kodu girmeden hiçbir şekilde açılmıyor.

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Dünyanın ne güvenilir ve en çok tercih edilen teknoloji markası Apple’ın akıllı telefon modelleri de yoğun ilgi görüyor.

Bu yazımızda da size, yani IOS işletim sistemine sahip ziyaretçilerimize telefon konuşmalarını nasıl kaydedebileceklerini anlatacağım. Aslında, tam eminin değilim fakat bu özellik Android ile de gelmiyor. O yüzden her iki kullanıcının da işine yarayacak büyük bir bilgi içeriyor bu yazımız.

Bu yazımda size IOS sistemler üzerinde mesajlarınızı nasıl başka yerlere kaydedebileceğinizi, kısacası mesajlarınızı nasıl yedekleyeceğinizi anlatacağım.

Apple, iPhone ve iPad gibi cihazları ile mobil piyasada önemli bir paya sahip. Durum böyle olunca, geliştiriciler de bu sistemlere uygun uygulamalar geliştirmek için çaba sarfediyorlar.

Herkesin bildiği ve kullandığı üzere, IOS işletim sistemi aslında Apple şirketinin diğer işletim sistemleri kadar stabil bir sistemdir. Bundan dolayı, eski güncellemelerinde, üzerinde çok fazla değişiklik yapılmasına izin verilmiyordu Apple tarafından.