Kaptan Tsubasa Geri Döndü

Kaptan Tsubasa Geri Döndü

Çocukluk hatıralarımın önemli noktalarından birisi Captain Tsubasa çizgi filmi -Türkiyede Küçük Golcü adıyla yayınlanan ve Japon arkadaşlarımızın Anime dediği- ve yine Tsubasa'nın atari oyunudur. Sabah erken yayınlandığı saatler için saatimi kurar kalkardım, öğleden sonraki gösterimini de eğer okulda değilsem hiç kaçırmazdım. Çizgi filmin Tsubasa, Genzo Wakabayashi, Kojiro Hyuga, Misaki, Ken Wakashimazu, Jun Misugi, Hikaru Matsuyama, Shun Nitta, Tachibana kardeşler gibi efsane karakterleri de pek çok çocuğun mahalle maçlarında yerine geçtiği birer figüre dönüşmüştür.

Küçük Golcü çizgi filmi yurtdışındakiler kadar uzun süre gösterilmedi ancak gösterildiği sezonlarda çok ciddi bir fan kitlesi elde etti. Şimdi gelelim asıl habere, Kaptan Tsubasa çizgi filmi yeni bölümleri ile 2018 yılında ekranlara dönecek. Yeni sezon ile ilgili ilk fragman da yayınlandı:

TV Tokyo tarafından Nisan ayında yayınlanmaya başlanacak olan yapım, umarım kısa sürede Türkçe'ye de çevrilerek, ülkemizdeki çocuklarla buluşturulur. Çocuk dediğime bakmayın, eğer vaktim olsa ben de kaçırmadan izlerim. Türkçe'ye çevrilmese bile ülkemizde ingilizce altyazılı olarak yayınları takip edecek ciddi bir kitlesi var Tsubasa'nın.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Online çeviri hizmetleri sayesinde artık siz de sözlük ve çeviri merkezi aramayacaksınız. Çünkü gelişmiş dünya ve teknolojisi sayesinde artık online çeviri hizmetini web siteleri üzerine kurulmuş çeviri araçları ile yapabilirsiniz.

Başlıkta küçük enişte dediğime bakmayın, Daihatsu Terios, boyundan büyük işlerin aracıdır. Biraz da bundan dolayı küçük enişte yakıştırması yaptım. Terios, ülkemizden çekilmiş olan Daihatsu'nun SUV sınıfındaki yegane aracıdır.

2018 yılına kadar bilinçli ve zeki bir yapay beyin oluşturmayı amaçladıklarını söyleyen İsviçre Lozan Enstitüsü'nden Prof. Henry Markram, bu beynin düşünebilecek, hissedebilecek ve aşık bile olabileceğini söylüyor.

Türkçeden bir başka dile ya da başka bir dilden Türkçe'ye çeviri pek çok durumda ihtiyaç duyabileceğimiz birşey. Bunu sadece İngilizce olarak düşünmemek gerekir. Zira artık pek çok kişi en azından ikinci dili olarak İngilizce'yi konuşabiliyor. Peki ya diğer diller? Çözüm internette. Tam olarak 100% doğru çalışan servis bulmak pek mümkün olmasa da bazı çeviri sitelerinin yaptıkları tercümeler, en azından fikir vermesi açısından iyi olabiliyor. İşte online olarak kullanabileceğiniz bazı çeviri servisleri :