Kameralı Arkadaşlık Sitesi

Kameralı Arkadaşlık Sitesi

Bilgisayar ve internet teknolojisinin ilerlemesi ve insanların sahip olduğu bağlantı hızlarının yükselmesi ile arkadaşlıklar da sanal ortamlarda kurulmaya başlandı. Görüntülü ve sesli sohbet ederek tanışan insanlar arkadaş oluyor, üzüntü ve sevinçlerini paylaşıyorlar. Gün geçtikçe popüler olan kameralı arkadaşlık sitelerinde tanışan ve arkadaşlıklarını gerçek hayata taşıyan insanların sayısı giderek artıyor. Üyeler; kameralı sohbet odalarında, anlık görüntü ve ses iletimi ile karşılarındaki insan ile yüz yüzeymiş gibi keyifle sosyalleşiyor. Yeni arkadaşlıkların ve dostlukların temellerinin atıldığı canlı sohbetler ile insanlar internet üzerinde sohbetlere katılıp, boş vakitlerini eğlenceli bir şekilde değerlendiriyorlar.

Günümüzde internet kullanıcılarının çoğu diz üstü bilgisayar kullanıyor ve bu bilgisayarlar, dahili kamera ve mikrofon donanımı bulundurduğundan insanlar için kameralı sohbet etmeyi kolaylaştırıyor. Masaüstü bilgisayarlar için de harici mikrofon ve kamera temin etmek ve gerekli kurulumu yapmak epey kolay bir hal aldı diyebiliriz. İyi bir internet bağlantısı size; görüntü ve sesin karşılıklı iletim kalitesinde avantaj sağlayacaktır. Kötü bir bağlantınız varsa, görüntülü sohbetlerde kesilme ve düşme yaşabilirsiniz ki bu gerçekten sinir bozucu olabilir. Metin tabanlı sohbeti de destekleyen bu sitelerde, kamera ve mikrofon olmadan da sohbetlere katılabilirsiniz ancak görüntü ve ses iletimi gerçekten sohbeti bambaşka bir hale getirebilir. Görüntü ve ses iletimi sağlayabilecek bir bilgisayarınız varsa ve internete bağlıysanız, kameralı arkadaşlık sitelerine kolayca kayıt olabilir ve canlı sohbetin tadını çıkartmaya başlayabilirsiniz.

Sohbet odalarında gerçekten değişik insanlar ile karşılaşabilirsiniz. Kimisi sadece vakit geçirmek için sitede bulunurken, bazıları hayatının aşkını bulmaya çalışır. Sosyal ve dışa dönük bir yapınız varsa; bir çok değişik fikir ve kültürün harmanlandığı kameralı sohbet odalarında keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Yapılan araştırmalar sonucunda, katılımcıların canlı sohbet ile sosyalleşmelerinin daha kolay olduğunu ve yüz yüze konuşmaya kıyasla kameralı sohbet konuşmalarında kendilerini daha rahat ifade edebildiklerini göstermiştir. Kısa da olsa düşünme payı olması, insanlara daha doğru bir iletişim olanağı sağlamıştır. Sosyal fobileri olan insanların sohbet odalarında kendilerini daha rahat hissettikleri ve gerginliklerini üzerlerinden attıkları kabul gören bir gerçektir.

Ülkemizde de insanların severek kullandığı ve gittikçe daha popüler olan arkadaşlık sitelerinde vakit geçirmeyi seviyorsanız, kameralı sohbet siteleri arasına yeni katılan ve kalitesi ile kullanıcıların beğenisini çabucak toplayan gecebasliyor.com’u denemenizi öneririz. Kısa bir form doldurup kayıt işlemini tamamladıktan sonra sohbete başlayabilir, favori üye listenizi oluşturabilirsiniz. Sohbet odalarının yanında mesaj servisi ile de üyeler ile iletişimi sürdürebilirsiniz. Özel sohbet odalarında daha samimi sohbetlere katılabilir, dilerseniz favori üyeleriniz online olduklarında kısa mesajla bildirim alabilirsiniz.

Genel Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Hızla gelişen teknoloji sayesinde artık uzaktaki tanıdıklarımızı, yakınlarımızı ve sevdiklerimizi artık çok daha sık görebilir ve hatta hem seslerini duyup hem de görüntülerine kavuşabiliriz.

Çocukları 6 yaşından küçük olan aileler diğer ailelere göre sosyal ağlara daha fazla vakit ayırabiliyor. Bu sonuca ise Media Audit (Medya Araştırma/İzleme) şirketi tarafından yapılan ve eMarketer magazininde de yer alan bir anket ile ulaşıldı.

Kickstarter yine güzel bir projeye ev sahipliği yapıyor. Belki de 2015 yılının en iyi ürünlerinden birisi olacak Zano. Zano nedir diyorsanız, cep telefonunuzdan kontrol edebildiğiniz, uçan kameralı helikopter. Yani kameralı küçük bir drone. Ne işinize mi yarayacak? İsterseniz şu videoya bir gözatın ve bunu nasıl alabilirim sorusunu kendinize sormaya başlayın:

Google yeni bir hizmeti kullanıma açtı : Public DNS. Google'ın Public DNS servisi ile vermeyi vaad ettiği şey ise daha hızlı bir internet. Bir site adresini tarayıcınıza yazdığınızda bunu daha hızlı çözümleyip size cevap vermeyi amaçlıyor.

Her gün yeni bir modelin çıktığı tablet bilgisayar pazarına kullanıcıların da ilgisi katlanarak artıyor. Karşılaştırmalı alışveriş sitesi Akakçe'nin yaptığı bir araştırma ise durumu net bir şekilde ortaya koyuyor; Son 1 ay içerisinde tablet bilgisayarlara olan ilgi %47 arttı. Tablet bilgisayar fiyatlarını araştıran kişi sayısı ise yaklaşık 100.000.