JQuery ile Multiple Select Listesindeki Tüm Öğeleri Seçmek

JQuery form seçicilerini kullanarak, form elemanları üzerinde çeşitli işlemleri yapmak çok kolay. Eğer Multiple özelliği aktif olan bir Select Box'daki tüm öğeleri bir olay sonucu (bir butonun tıklanması vs.) seçmek istiyorsanız aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz:

$("#formelemani").each(function(){ $("#formelemani option").attr("selected","selected"); });

Bu kullanıma, "tümünü seç" gibi işlemlerde ihtiyaç olabilir. Bu yöntemin dışında, ikinci bir alternatifi ise şu şekilde kullanabilirsiniz:

$("#formelemani>option[selected!=true]").attr("selected", "selected");

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

JQuery ile hayatımızı kolaylaştıran uygulamalardan bahsetmeye devam ediyoruz. Bu sefer web sitelerimizin artık her alanında bulunan formları, nasıl istediğimiz kriterlere göre doldurtabileceğimizi göreceğiz.

Drupal ile geliştirdiğiniz sitenizde bir form butonunu (arama formu butonu, anket'e oy verme butonu vs.) , standart görüntüsünden çıkartıp bir resim ile değiştirmek istiyorsanız yapabileceğiniz en kısa ve kolay yol bir kaç küçük css hilesidir. Örnek olarak bir butonun üzerindeki yazıyı kaldırıp , onu bir görsel ile değiştirmek istiyorsanız kullanmanız gereken kod yaklaşık aşağıdaki gibidir:

Drupal development and the button in a form on your site (search form button, the buttons to vote on polls, etc..), Then removed from the standard image with an image do you want to change the way you can quickly and easily is a few little css tricks. As an example, remove the text on a button and want to replace it with the need to use a visual code is approximately as follows:

jQuery öğrenmek istiyorsanız aslına bakarsanız internette çok sayıda kaynak mevcut. Ama sistematik bir şekilde baştan sona pek çok şeyi öğrenebileceğiniz düzenli eğitim serisi az.

JQuery ile hazırlanmış pek çok accordion eklentisi mevcut. Accordion'u ister menü isterseniz de direkt içeriğinizi sunmak için kullanabilirsiniz.