Japon El Yapımı Klavyeler

İnsanların kendi zevklerine göre kişiselleştirip , dekoratif açıdan da güzel hale getirdikleri klavyeler. Arka planı ışıklı klavye nasıl yapılır merak ediyorsanız, işte video:

How To Make A Backlit Keyboard

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Eskiden masaüstü bilgisayarlarımızı aldığımızda bize verilen klavyeleri hatırlıyor musunuz? Hani sert tuşlu ve her tuşuna bastığımızda o daktilo gibi sesleri çıkaran klavyelerden bahsediyorum. Günümüzde artık pek çok kişi laptop kullandığı için bu tarz klavyelere rastlamak zor. Harici klavye kullanılsa bile mekanik klavye nedir sorusunun cevabı olan o yapıdaki klavyelerden özellikle almadığınız sürece, size satılan klavyeler artık Rubber Dome denilen teknolojiyle üretiliyor. Bunu şu fotoğrafla daha iyi anlayabilirsiniz:

Geçtiğimiz günlerde Ashton Kutcher ve CNN'in yaşadığı rekabetten sonra  Twitter adından daha da sık söz ettirmeye başladı. Türkiyede de Twitter kullanıcılarının sayısı git gide artıyor. Hal böyle olunca bir farklılık yaratmak da gerekiyor.

 Pardus sistemimizde video düzenlemeyi nasıl yapacağını merak edenler için önerecileceğim program Kdenlive yazılımıdır. Kdenlive ile videolarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Videolarınıza istediğiniz gibi yazı efekt vb. lerini uygulayabilirsiniz. 

Ayrıca resimlerinizden videolar oluşturabilirsiniz. Videolarınıza ses ekleyebilir. En güzel anlarınızdan oluşan resimlerinizi videoya dönüştürerek saklayabilirsiniz.

Güncellemeler  bir telefon için üretilen yeni içerikleri,  telefonun ağırlaşması, donanımların daha iyi kullanılabilmesi için  yapılan yazılımsal yeniliklerdir.