İzmir’den Ev Almak İsteyenler Buraya

İzmir’den Ev Almak İsteyenler Buraya

Rahat ve huzurlu yaşantısı ile bilinen İzmir, hayatınızı geçirmek için tercih edeceğiniz en güzel illerden biridir. Artık İzmir’den bir ev almanın vakti geldi diyorsanız ve İzmir satılık daire fiyatlarını merak ediyorsanız Zingat.com sitesinin hazırlamış olduğu emlak raporunun değerlendirmesini sizlere sunuyoruz.

İzmir Emlak Raporu

İzmir ilinde en pahalı konutlar 464 bin civarında olmaktadır. En uygun fiyatlı semtlerde ise ev fiyatları 105 bin civarında olmaktadır. Konut fiyatları ortalamaya vurularak incelendiğinde 100 metrekare için ortalama satış fiyatı 219 bin civarında olmaktadır. Kira fiyatları incelendiğinde de bir evin kirası 100 metrekare için bin lira civarındadır. İzmir’den bir ev satın alıp kiraya verdiğinizde size geri dönüşü ise 18 seneyi bulmaktadır.

İzmir’de Konut Piyasa Bilgileri

İzmir satış fiyatları trendine ait grafik incelendiğinde 2004 senesinde metrekare başına bir evin satışı için belirlenen ortalama fiyat 770 TL civarında olmaktadır. 2008 senesinde kadar ufak artışlar yaşayan satış fiyatları 1.078 TL’ye ulaşmıştır. Daha sonra 2009 senesine kadar azalma göstererek 940 TL’ye kadar düşmüştür. Ancak sonrasında yükselişe geçmiş ve 2016 yılında metrekare başına 2.157 TL’ye denk gelecek kadar yükselmiştir.

Kira fiyatları trendleri incelendiğinde satış fiyatları trendine benzer bir tablo karşımıza gelmektedir. 2004 yılında metrekare başına verilen kira 2,83 TL ilen 2007 yılında 5,27 TL’ye kadar yükselmiştir. Sonra ufak bir azalma yaşanmış ve 2009 yılında metrekare başına 4,51 TL fiyat biçilmiştir. 2010 yılından sonra kira fiyatları artış göstermiştir ve son olarak 2016 yılında belirlenen metrekare başına düşen kira bedeli 9,68 TL olmuştur.

İzmir’e Ait Demografik Bilgiler

İzmir’de şu an 4.168.396 kişi yaşamaktadır. Yapılan incelemelere göre 1 yılda yaşanan büyüme ortalama olarak yüzde 1.35’i bulmuştur. İzmir’de okuma yazma bilmeyen nüfus oranı oldukça düşüktür. Çoğu ilde olduğu gibi burada da ilkokul mezunu nüfusu oldukça yoğundur. Daha sonra ise bu yoğunluğu lise mezunları ile yüksekokul ve üzeri eğitim kurumlarından mezun olmuş kişiler oluşturmaktadır. İzmir’de genç bir nüfus yaşamaktadır. Yaşayanların yüzde 62.92u ise evlidir. Bekar kesin nüfusun yüzde 25.1lik kısmını oluşturmaktadır.

* Tüm veriler 100 metrekarelik konutlar içindir.

Genel Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Samsung, Android sektöründeki öncü firmalardan biri, hatta belki de lideri. Android sistemini geliştiren ve iOS ile kapışabilecek duruma getiren firma, ürün çeşitliliği ile özellikle dikkat çekiyor. Cep telefonlarındaki çok sayıda model seçeneği, tabletler için de aynen geçerli.

Samsung, Android sektörünün lider ve öncü firması olarak biliniyor. Android sistemini geliştiren ve iOS ile kapışabilecek duruma getiren firma, ürün çeşitliliği ile özellikle dikkat çekiyor. Cep telefonlarındaki çok sayıda model seçeneği, tablet PC modelleri için de aynen geçerli oluyor.

Facebook geçtiğimiz günlerde Graph Search özelliğini devreye aldı. Bu özellik ile artık profilinizde paylaştığınız her şey daha kolay ulaşabilir oluyor.

Gökyüzünde uçmanın hayal olduğu binlerce yıldan sonra insan yaşamını değiştiren buluşların en önemlilerinden biri şüphesiz hava araçları! Yaşam kalitesini arttıran pek çok teknolojik ilerleme sayesinde zaman çok daha hızlı akıyor.

Google'a girdiğinizde bir değişiklik farkettiniz mi? Eğer Firefox 3,5+, Opera 10, Chrome gibi tarayıcılarla Google'a girerseniz, sayfada sadece logo, bir textbox ve 2 buton kaldığını göreceksiniz. Mouse'unuzu oynattığınızda ise tekrar diğer linkler ve yazılar beliriyor.