iTunes Nedir ve iTunes ile Neler Yapılır?

iTunes Nedir ve iTunes ile Neler Yapılır?

iPhone kullanıcısıysanız, iPhone ve uygulamaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız ilk öğrenmeniz ve ne işe yaradığını bilmeniz gereken uygulama kesinlikle iTunes'tir. Müzik ve film satın almanın yanı sıra kiralayabilmek için iPhone ve iPad kullanıcıları iTunes'i kullanmak zorundadır. Ayrıca cihazımızın yedeklerini alan ve yedeklerini geri yükleyen oldukça önemli bir uygulamadır.

iTunes uygulamasını kısaca bir kısayol olarak görebiliriz. Uygulamalarımızı, filmleri, müzikleri, fotoğrafları vs. burada saklayarak istediğiniz zaman kolaylıkla ulaşabilmenizi sağlamaktadır.

iTunes'i tek bir cümle ile açıklamak gerekirse kitap, film ve müzikleri bulacağınız bir mağaza olarak kabul edilebilir. iTunes ile yüzlerce uygulamaya erişme imkanınızda bulunuyor. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere yüzler uygulama sizlere hizmet vermek için mağazada bulunuyor.

iTunes gerçekten çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. 25 milyondan fazla müzik bulunan bu mağazada parça başına 0.59 TL gibi cüzzi bir rakam ödeyerek şarkıları satın alabiliyorsunuz. İstediğiniz sanatçının bir tek şarkısını satın alabileceğiniz gibi dilerseniz bütün albümünü dahi satın alabiliyorsunuz. iTunes Store ile beğendiğiniz şarkıyı kısa bir süre dinleyebilir ve içinize sindikten sonra dilerseniz satın alabilirsiniz. Yani şarkıların demoları yayınlanıyor.

iTunes aracılığı ile istediğiniz filmi kolayca satın alabileceğiniz gibi dilerseniz de kiralayabiliyorsunuz. Bunların yanı sıra satın almadan önce filmin fragmanını da izleyebiliyorsunuz. Eğer film hakkında bir bilgi sahibi değilseniz fragmanı ile ön bilgiye sahip olabiliyorsunuz.

iTunes, iPhone ve iPad cihazları için vazgeçilemez ve olmazsa olmaz denilen uygulamaların başında gelip, hayati önem taşımaktadır.

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Nokia, iPhone ve iPad için HERE Maps isimli harita uygulamasını çıkardı ve kullanıcıların edinebilmeleri için App Store’a ekledi.

Iphone’a aslında birden fazla yöntem kullanarak şarkı yüklemeniz mümkündür arkadaşlar, iOS işletim sistemi her ne kadar birden fazla yüklemeye imkan vermese de çeşitli programlar ile birlikte (Gerek Windows gerek Mac platformu) bu isteğimizi çok kolay bir şekilde gerçeğe dönüştürebiliriz.

Flash disklerin her geçen gün kapasitesi katlanarak artıyor ve ceplerimizde daha fazla veriyi taşımamızı sağlıyorlar.Peki Türkiye'de alabileceğimiz en yüksek kapasiteli ve en iyi flash diskler hangileri? İşte kendi görüşlerime dayanarak , sizler için belirlediğim en iyi ilk üç usb memory :

Oracle, Sun Microsystems'ı 7.4 Milyar Dolar'a satın aldı. Bir süre önce IBM ile görüşmelerde bulunan Sun, bu süreçte anlaşma sağlayamamıştı. Bu satın almadan sonra Oracle'ın piyasada rakibinin kalmadığını düşünüyorum. Sparc işlemciler ve Sun server'lar üzerinde çalışan, Solaris işletim sistemine sahip Oracle'ların piyasaya hakim olacağını düşünüyorum. Tabii aklımıza takılan soruların başında MySql'in akıbetinin ne olacağı geliyor? Java'nın ise daha da iyi yatırımlar alacağını düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz gelişmeleri...

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın yeni sahibi Facebook oldu. Facebook WhatsApp'ı 16 Milyar Dolar karşılığında satın aldı. Bu anlaşma Facebook'un şimdiye kadar yaptığı en büyük satın alma oldu.