iPhone Telefon Konuşmaları Nasıl Kaydedilir?

iPhone Telefon Konuşmaları Nasıl Kaydedilir?

Bu yazımızda da size, yani IOS işletim sistemine sahip ziyaretçilerimize telefon konuşmalarını nasıl kaydedebileceklerini anlatacağım. Aslında, tam eminin değilim fakat bu özellik Android ile de gelmiyor. O yüzden her iki kullanıcının da işine yarayacak büyük bir bilgi içeriyor bu yazımız. Iphone kullanıcıları çoktan fark etmiş olmalılar ki, maalesef telefon ile birlikte böyle bir özelliğimiz gelmiyor. Yani, direkt sıfır olarak bir telefon alırsanız, ayarlarında da göremeyeceğiniz üzere, IOS işletim sistemlerinin kendiliğinden böyle bir özelliği yok.

Peki nasıl halledebiliriz bu olayı diye kendinize soruyor olabilirsiniz. Bunu halletmenin belli başlı yöntemlerinden birisi Apple Store içerisindeki bazı uygulamalardan geçiyor aslında. Bu uygulamaları belirli anahtar kelimeler ile ararsanız ulaşabilirsiniz. Bazı uygulamalar ücretsiz oluyor fakat sadece konuşurken sizin sesinizi kaydediyor, karşı tarafın sesini maalesef kaydetmiyor. Durum böyle olunca da, zaten bu uygulama aslında hiçbir işimize yaramamış oluyor çünkü biz konuşmayı kaydetmek istiyoruz, monologu değil.

Bazı uygulamalar ile ise bu gerçekten mümkün fakat belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor, böylelikle konuşmalarınızı kayıt altına alabiliyorsunuz, dilerseniz internet paketleriniz de varsa e-posta ile kendi postasına atılmasını otomatik olarak sağlayabiliyorsunuz, gerçekten müthiş bir özellik. Bu işi kökünden halletmenin bir başka yolu ise telefonunuza JailBreak yaparak, Cydia uygulaması ile bu tarz uygulamalara ulaşabilmenizdir. Bu sayede de telefon konuşmalarınızı kayıt altına alabilirsiniz.

Bunun dışında iPhone için ses ve görüşme kayıt uygulaması arıyorsanız, iTalk Recorder, Auido Recorder, Call Recorder gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Bu yazımda size IOS sistemler üzerinde mesajlarınızı nasıl başka yerlere kaydedebileceğinizi, kısacası mesajlarınızı nasıl yedekleyeceğinizi anlatacağım.

Iphone ile, daha doğrusu IOS işletim sistemi ile birlikte gelen ve gerçekten Apple telefonlarında fark yaratan bir özellik de telefonunuzu kaybettiğinizde konumunu size söyleyebilmesi.

İngiliz tabanlı teknoloji firması Razer ilk akıllı telefonunu tanıttı. Öncelikle Razer markasını yakından tanımaya çalışalım. Oyunculara özel aksesuar ve donanımlar üretiyor ancak diğer firmalardan oldukça üstün yani alanının en iyisi diyebiliriz.

Padfone 2, ASUS Yönetim Kurulu Başkanı Jonney Shih’in sunumuyla İtalya’da tanıtıldı.

Nokia, iPhone ve iPad için HERE Maps isimli harita uygulamasını çıkardı ve kullanıcıların edinebilmeleri için App Store’a ekledi.