iPhone Şifremi Unuttum, Nasıl Sıfırlarım?

iPhone Şifremi Unuttum, Nasıl Sıfırlarım?

Belki bazılarımızın başına geldi, belki de ileriki zamanlarda gelebilecek, belki de iPhone kullanıcılarını en ama en derinden üzen sorunlardan birisidir telefon şifresini unutmak. Çok büyük bir sorundur çünkü telefon şifresi unutulduğu taktirde telefona format atmaktan başka bir seçeneğimiz maalesef yoktur. Eğer yedek de alınmadıysa, bütün fotoğraflarımızın, videolarımızın ve en önemlisi resimlerimizin silinmesine bir şekilde sebep olabilir bu sorun. Eğer şu ana kadar telefon şifrenizi bir şekilde unutmadıysanız, şanslısınız, çünkü eğer unutursanız uygulayacağınız adımlar gerçekten sizin için hiç iç açıcı olmayacaktır.

Eğer şifreyi,ekran kilidini unuttuysanız telefonunuzu USB kablosuyla birlikte lütfen bilgisayara bağlayın, ardından da iTunes yüklü değil ise bu programı indirmeniz gerekmektedir. Ardından yapacağınız işlem öncesinde ise yedek almanız yararınıza olacaktır, kesinlikle hem de. Telefonunuzun takılı olduğu bilgisayardan, iTunes uygulamasını açıyoruz ve telefonumuza girerek “Varsayılan Ayarlara Geri Dön” seçeneğine tıklıyoruz. Bu aslında İngilizce’de “System Restore” yani fabrika ayarları demek arkadaşlar. Bu seçenek ile telefonumuz ilk aldığımız gibi olacak, yani içerisinde önceki rehberimizden bile hiçbir eser kalmayacaktır, o yüzden dikkat ediniz.

Eğer IOS son sürümü bilgisayarınızda yüklü değilse, iTunes öncelikle bunu indirecektir ve ardından da telefonunuzu formatlayacaktır. İndirme işlemi yaklaşık olarak (internet hızına bağlı tabii) bir saat sürmekte ve format işlemi de ortalama yarım saat sürmektedir. 

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları
güşlahcan kullanıcısının resmi

başıma gelmişti sizin yazınızı okudum ve yardımcı olduğunuz için teşekkürler. bu sayfadan aklımda takılan tüm soruların cvbını bulabiliyorum .

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

iPhone kullanıcısıysanız, iPhone ve uygulamaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız ilk öğrenmeniz ve ne işe yaradığını bilmeniz gereken uygulama kesinlikle iTunes'tir.

Bu yazımızda da size, yani IOS işletim sistemine sahip ziyaretçilerimize telefon konuşmalarını nasıl kaydedebileceklerini anlatacağım. Aslında, tam eminin değilim fakat bu özellik Android ile de gelmiyor. O yüzden her iki kullanıcının da işine yarayacak büyük bir bilgi içeriyor bu yazımız.

Iphone’a aslında birden fazla yöntem kullanarak şarkı yüklemeniz mümkündür arkadaşlar, iOS işletim sistemi her ne kadar birden fazla yüklemeye imkan vermese de çeşitli programlar ile birlikte (Gerek Windows gerek Mac platformu) bu isteğimizi çok kolay bir şekilde gerçeğe dönüştürebiliriz.

Bilgisayar kullanıcılarının en çok merak ettiği ve sık sık ihtiyaç duyduğu konulardan birisi de bilgisayara nasıl format atılacağıdır. Özellikle amatör kullanıcıların format atma konusunda kafa karışıklığı yaşaması destek alma ihtiyacını doğurmuştur.

Bu yazımda size IOS sistemler üzerinde mesajlarınızı nasıl başka yerlere kaydedebileceğinizi, kısacası mesajlarınızı nasıl yedekleyeceğinizi anlatacağım.