iPhone Mesaj Yedekleme Nasıl Yapılır?

iPhone Mesaj Yedekleme Nasıl Yapılır?

Bu yazımda size IOS sistemler üzerinde mesajlarınızı nasıl başka yerlere kaydedebileceğinizi, kısacası mesajlarınızı nasıl yedekleyeceğinizi anlatacağım. Özellikle bu durum için çeşitli uygulamalar Apple Store içerisinde bulunuyor fakat biz de herkesin istediği gibi, bu işi en kısa yoldan, yani hiçbir şekilde bir ücret ödemek istemeden çözmek istiyoruz. Çözümümüz herkesin de bildiği gibi, kesinlikle iTunes üzerinden geçmiyor. Bu program ile sadece müzik atıp silebiliyoruz, bir de fotoğraflarımızı bilgisayarımıza kaydedebiliyoruz, bundan ötesi için maalesef iTunes’tan daha gelişmiş programlara ihtiyacımız oluyor.

Eğer bir Mac bilgisayarınız varsa, Mac’inize indireceğiniz herhangi bir “Iphone manager” programlarından birisiyle bilgisayarınıza mesajlarınızı kolay ve etkili bir şekilde yedekleyebilirsiniz. An itibariyle maalesef iCloud mesaj yedeklenmesine izin vermiyor, biz de bu yüzden çözümlerimizi başka alanlarda aramaya devam ediyoruz. Diğer bir yandan da, eğer telefonunuza JailBreak denilen yöntemi uygulayarak işletim sisteminizi kırarsanız, Cydia içerisindeki bazı uygulamalarla birlikte de mesajlarınızı bilgisayarınıza, hatta telefonunuza ayrı bir dosya olarak yedeklemeniz gerçekten mümkün. Hatta ve hatta, Cydia içerisindeki bazı uygulamalar mesajlarınızın direkt olarak e-posta adresinize gönderilmesine bile izin veriyor.

Böylelikle siz hiçbir şekilde nasıl yapacağım diye uğraşmadan, telefonunuz bunu kendiliğinden halledebiliyor ama Jailbreak’in de herkesin bildiği gibi bir kötü yanı var. JB yaptığınız telefonunuz garantiden çıkmış oluyor maalesef. Restore ile tekrar telefonunuzu kendine getirerek garanti kapsamı içerisine girebilirsiniz. Özetle yapmanız gereken bir iPhone yönetim uygulamasıyla sms'lerinizi bilgisayara aktarmak, daha sonra da ihtiyacınız olduğunda aynı uygulama ile geri yüklemek.

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Bu yazımızda da size, yani IOS işletim sistemine sahip ziyaretçilerimize telefon konuşmalarını nasıl kaydedebileceklerini anlatacağım. Aslında, tam eminin değilim fakat bu özellik Android ile de gelmiyor. O yüzden her iki kullanıcının da işine yarayacak büyük bir bilgi içeriyor bu yazımız.

Iphone ile, daha doğrusu IOS işletim sistemi ile birlikte gelen ve gerçekten Apple telefonlarında fark yaratan bir özellik de telefonunuzu kaybettiğinizde konumunu size söyleyebilmesi.

Iphone’a aslında birden fazla yöntem kullanarak şarkı yüklemeniz mümkündür arkadaşlar, iOS işletim sistemi her ne kadar birden fazla yüklemeye imkan vermese de çeşitli programlar ile birlikte (Gerek Windows gerek Mac platformu) bu isteğimizi çok kolay bir şekilde gerçeğe dönüştürebiliriz.

Herkesin bildiği ve kullandığı üzere, IOS işletim sistemi aslında Apple şirketinin diğer işletim sistemleri kadar stabil bir sistemdir. Bundan dolayı, eski güncellemelerinde, üzerinde çok fazla değişiklik yapılmasına izin verilmiyordu Apple tarafından.

Belki bazılarımızın başına geldi, belki de ileriki zamanlarda gelebilecek, belki de iPhone kullanıcılarını en ama en derinden üzen sorunlardan birisidir telefon şifresini unutmak.