iPhone 5S: Kaçırılmayacak Cep telefonu

iPhone 5S: Kaçırılmayacak Cep telefonu

iPhone 5S, yıl sonuna doğru piyasaya çıkmış bir iPhone 5 yükseltmesi yerine geçiyor. S serileri hep böyle zaten, her yıl asıl modelin özelliklerini yükselten bir S modeli muhakkak üretiliyor. Ancak bazen bu yükseltmeler oldukça etkileyici yenilikler getiriyor, bazen de sadece kozmetik değişikliklerden ibaret kalıyor. iPhone 5S, neyse ki yükseltme yapan bir model. Telefon tasarım olarak hemen hiçbir değişikliğe uğramamış, ekran boyutu ve kalitesi halen aynı. 4 inç büyüklüğünde ekran ve IPS LED teknolojisi kullanıyor. Çözünürlüğü ise 640 x 1136 piksel ve Retina desteği içeriyor. Ele gayet güzel oturuyor ve tek elle rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Ek olarak, bir parmak izi sensörü sahibi olmuş ve LED flaş sayısını ikiye çıkarmış. Bunlar dışında tasarım olarak bir yenilik içermiyor.

Donanım olarak oldukça değişmiş zira  A7 çipsetine geçmiş. Cihaz, donanım olarak 1.3 GHz çift çekirdekli ARMv8 64-bit işlemci, PowerVR G6430 grafik işlemcisi, 1GB RAM ve Apple A7 SoC çipset kullanıyor. Bunlar ıPhone 5S fiyat değerlerini yükseltiyor elbette ancak A7 mimarisi, en az iOS 9’a kadar dayanacağının garantisi. Dolayısıyla aslına bakarsanız iPhone 6 için tek alternatif bu telefon, zira daha eski bir donanım kullanan iPhone 5, iOS 9 çalıştıramayacak. Telefonun kamerası 8 MP ve tatmin edici bir resim/fotoğraf kalitesi var. Bu etkileyici telefonu http://www.bilio.com/cep-telefonu-c3277/apple/iphone-5s-16gb-p148952845/ adresinden edinebilirsiniz. 

Etiketler:

Genel Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

iPhone 5S, yıl sonuna doğru piyasaya çıkan bir model ve orijinal iPhone 5 modelinin yükseltmesi yerine geçiyor. S serilerinde bazen asıl modele kıyasen oldukça etkileyici yenilikler geliyor, bazen de sadece kozmetik değişiklikler gerçekleştiriyor. iPhone 5S, “etkileyici” klasmanında yer alıyor.

Dünyanın ne güvenilir ve en çok tercih edilen teknoloji markası Apple’ın akıllı telefon modelleri de yoğun ilgi görüyor.

Cep telefonu dünyasında yeni bir dönemin mimarı olan iPhone, serinin son halkası iphone 5 ile merakla bekleniyor. Apple kullanıcılarının merakla beklediği cep telefonu iphone 5'in, bir önceki versiyonuna göre farklı özelliklerle Haziran ayında piyasa çıkması bekleniyordu. Ama yapılan açıklamayla birlikte iPhone 5’in çıkış tarihinin kesin olarak erteleneceği söylendi. Bunun ana nedeni de iPhone 5’in iki modelle piyasa sürülecek olmasıydı.

iPhone 5 ile ilgili pek çok dedikodu dolaşıyor. Onlara eklenen yeni bir dedikodu da iPhone 5'in tasarımı ile ilgili.

Bu yazımızda da size, yani IOS işletim sistemine sahip ziyaretçilerimize telefon konuşmalarını nasıl kaydedebileceklerini anlatacağım. Aslında, tam eminin değilim fakat bu özellik Android ile de gelmiyor. O yüzden her iki kullanıcının da işine yarayacak büyük bir bilgi içeriyor bu yazımız.