iPad Air: Hava Kadar Hafif

iPad Air: Hava Kadar Hafif

Air, iPad modellerinde ortak kullanılan bir serinin ismi artık. Yani yeni üretilen iPad modelleri muhakkak Air eklentisine sahip oluyor. iPad Air, bu popüler tablet serisinin beşinci jenerasyon modeli. Piyasada Surface gibi rakipleri olsa da, fark yaratmayı ve aradan sıyrılmayı hala beceriyor. Tablet, öncelikle Retina destekli ekranı ile dikkat çekiyor: 9.7 inç ekrana sahip olan model, aynı zamanda IPS LCD+Retina desteği içeriyor. Yüksek çözünürlük değerlerine sahip olan ekran gerçekten kaliteli ve renk parlaklığı çok iyi.

iPad Air, donanım olarak A7 çipset, çift çekirdekli 1.3 Ghz Cyclone işlemci (ARM V8), PowerVR 6430 grafik işlemcisi ile 1 GB RAM kullanıyor. Bunlar gayet üstün donanımlar ve hız ve performans bakımından hiçbir sıkıntı yaşamıyorsunuz. Tablet muhteşem bir hızda çalışıyor. İnceliği sadece 7.5 mm, yani piyasadaki çoğu cep telefonundan bile daha ince. Ağırlığı ise 460 gram ve neredeyse hissedilmiyor. Bataryası küçülmüş olsa da, halen 10 saatlik kullanım ömrünü kolayca sağlayabiliyor. Gelecek iOS sürümlerine de destek veren tablet, 1080p çözünürlükte video kaydı dahi yapabiliyor. Estetik olarak da önceki modellere kıyasen daha üstün, değişiklikler basit ancak kolayca fark ediliyor. Apple firmasının ürettiği en başarılı tabletlerden biri olduğu rahatlıkla söylenebilir. http://www.bilio.com/tablet-pc-c4793/apple/ipad-air-16gb-p153287043/ adresinden uygun fiyatlara edinebileceğiniz iPad Air, son derece başarılı bir tablet.

Etiketler:

Genel Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Tablet pazarının gittikçe kızışmaya başladığı bu dönemlerde bir atılım da Apple’dan gelmişti. Tablet pazarında ipleri elinde bulunduran Apple’ın bunu kaybetmeye de niyeti yok gibi. Daha alt pazarlara inmeyi kararlaştıran Apple İpad Mini ile karşımızda.

Kişisel bilgisayarlar geliştiren, tasarlayan ve satışını yapan Apple günümüz teknolojisinde üretmiş olduğu akıllı telefonlar ve tabletlerle gündemden düşmeyen markalar arasında yer almaktadır.

Tablet piyasasına hergün yeni bir oyuncu giriyor. Özellikle Android tablet piyasası gün geçtikçe daha da büyüyor.

Her gün yeni bir modelin çıktığı tablet bilgisayar pazarına kullanıcıların da ilgisi katlanarak artıyor. Karşılaştırmalı alışveriş sitesi Akakçe'nin yaptığı bir araştırma ise durumu net bir şekilde ortaya koyuyor; Son 1 ay içerisinde tablet bilgisayarlara olan ilgi %47 arttı. Tablet bilgisayar fiyatlarını araştıran kişi sayısı ise yaklaşık 100.000.

Apple firmasının üretmiş olduğu MacBook Pro ürünün 15 inç modeli, kendine özel yenilikleriyle gelecek. MacBook 15 inç, beklendiği gibi Retina ekrana sahip olacak.