iOS 6 İşletim Sistemi İle Safari Tarayıcısı Artık Daha Hızlı

Apple'ın geçmiş olduğumuz günlerde tanıtımını yaptığı yeni işletim sistemi iOS6'nın betasının internette yayınlaması ile beraber, küçük test sonuçları da gelmeye başladı.

Geliştiricilerin ilk izlenimi Safari tarayıcısının iOS 6'da daha hızlı çalışıyor olması. iOS 5.1.1'in html5 incelemesinde 324+9 puan alan safari, iOS 6 ile beraber bu puanını 360+9'a çıkarmış. Css3test.com'un yapmış olduğu testde ise iOS 5.1.1 %51'de kalırken, iOS 6 %57'yi yakalamış.

Sunspider 0.9.1 incelemesinde ise şaşırtıcı bir halde iOS 5.1.1'in önderliği dikkat çekiyor. 2226.1 puan alan iOS 5.1.1, 1842,9 puanlı iOS 6'yı epey geride bırakmış.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Her ne kadar adlarına işletim sistemi desek de tabiki gerçek manada bir işletim sistemi değiller.Ancak web tabalı bu işletim sistemlerinin her geçem gün daha popüler olduğu aşikar.Sonuçta bir bilgisayara bağlı kalmadana her gittiğiniz yerde verilerinizin yanınızda olması ve aynı masaüstünün sizi karşılaması tabiki güzel bir olay.İşte GlideOs da bunlardan bir tanesi.

Ücretsiz versiyonunda 5 Gb veri saklama kapasitesine sahip.Office uygulamalarından müzik , video uygulamalarına kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde dizayn edilmiş.

Eğer siz de GlideOs'u denemek isterseniz buradan buyrun.

Geçenlerde kardeşimin eski bilgisayarına format atarken karşılaştığım bir sorunu ve çözümünü paylaşmak istedim.

Eski bir bilgisayarı kardeşim sadece internet amaçlı kullandığı için ona Zenwalk Linux yüklemiştim ve o şekilde kullanıyordu. Ancak bir windows uygulamasına ihtiyaç duydu ve Windows XP kurmamız gerekti. Ben de windows cd'sini taktım ve kuruluma başladım. Gerekli disk bölümlendirmelerini ayarladım ve Windows kurulum dosyaları kopyalanmaya başladı. Sistem kendini ilk kez yeniden başlattıktan sonra ise ekranda "İşletim Sistemi Yükleme Hatası" belirdi ve kurulumun geri kalan işlemleri yapılamadı.

Sadece web tasarımında değil , aslında hayatın her alanında , ulaşılmak istenen noktaya en iyi ve en çabuk şekilde giden yollar tercih edilmelidir.Konu web tasarımı olunca da pek çok araç tasarımcıların hizmetine açık şekilde beklemekte.Ailemizin listeleme sitesi m

Son dönemlerde geliştiriciler tarafından en çok konuşulan konulardan birisi html5. Getirdiği yeni özellikler şüphesiz herkesi meraklandırdı ve heyecanlandırdı. Ancak browserlar html5'e ne kadar hazır?

Cep telefonlarının pek çoğunda kullanılan bir işletim sistemi olan Symbian, açık kaynak oldu.