İnternette Reklam Nasıl Verilir ?

İnternette Reklam Nasıl Verilir ?

Başarılı bir dijital pazarlamanın sırrı internet reklamlarıdır, internet reklamları sayesinde hem online hem de fiziksel mağazanızın satışlarını artırabilir, marka bilinirliğini yükseltebilir ve yeni müşteriler edilebilirsiniz.

İnternet reklamları tv, radyo, dergi gazete ve billboard reklamlarına göre fiyat açısından daha uygundur. Daha az maliyet ile daha çok kişiye ulaşmak için sizde internet reklamlarını tercih edebilirsiniz.

Peki internette reklam vermeye nereden başlamalısınız? İnternete ürünlerimle ilgili ilan vermek istiyorum diyorsanız, reklamlarınızı yayınlamaya hemen başlayabilirsiniz ancak öncelikle olarak hangi alanda hangi tür reklamlar yayınlayacağınıza karar vermelisiniz. İnternette reklam yayınlayabileceğiniz çeşitli platformalar yer almaktadır isterseniz teker teker bu hizmetlere bakalım.

Google Adwords Reklamları

Google gelirinin büyük bir kısmını reklamlar üzerinden elde ediyor. Bunu Adwords adını verdiği hizmeti sayesinde yapıyor. Google Adwords reklamları ile Google arama sonuçlarında, YouTube’da, telefonlarda ki uygulamalarda ve Adsense yayıncısı milyonlarca web sitesinde reklam yayını yapabilirsiniz. Reklam formatı açısından oldukça çeşitlidir. Google Adwords ile metin, görsel, dinamik ve video olmak üzere çeşitli reklam formatlarında reklamlarınızı yayınlatabilirsiniz.

Facebook Reklamları

Facebook’un da kendi içerisinde bir reklam servisi bulunmaktadır. Hem Facebook hem de Instagram reklamlarını Facebook Reklam Yönteticisi üzerinden verebilirsiniz. Facebook reklamlarına kişisel Facebook hesabınız üzerinden oluşturduğunuz reklam yöneticisi hesabı ile hemen başlayabilirsiniz.

Twitter Reklamları

Pek popüler olmasa bile Twitter üzerinde yeni takipçiler kazanmak, web sitenize ziyaret çekmek ve yeni müşteriler elde etmek için tıpkı Facebook’ta olduğu gibi Twitter’da da reklam yayınlayabilirsiniz.

Sözlük Reklamları

Ekşi sözlük, uludağ sözlük ve diğer sözlük sitelerinde Google Adwords ile reklam yayınlayabilirsiniz ancak bu sayfalarda daha geniş kapsamlı ve dikkat çekici reklamlar yayınlatmak isterseniz sözlükleri çalıştığı ajanslar üzerinden bilgi alabilirsiniz. Şuan için en maliyetli reklam modelidir ancak reklam kampanyasına göre en yüksek dönüşümü alabileceğiniz reklam modelidir.

Blog ve Haber Sitelerine Reklam

Basit metin ve görsel reklamlardan ziyade ürün ve ya hizmetinizi önemli bloglarda ve haber sitelerinde özenle hazırlanmış içeriklerle tanıtabilirsiniz. Bu yöntem içerik pazarlaması olarak anılmaktadır ve dönüşüm oranı yüksek reklam türlerinden bir tanesidir. Çalışacağınız siteye göre fiyatlandırma değişiklik gösterebilir.

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Facebook dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen sosyal medya sitelerinden bir tanesi. Milyonlarca kişi her gün Facebook’a giriş yapıyor ve saatlerce zaman geçiriyor.

Reklam dünyasının yaratıcı ve gülen yüzünü kampüslere taşıyan REKLAM OBURLARI KAMPÜSTE, dünyanın en eğlenceli, özel ve bol ödüllü reklam filmlerini öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor.

 

Tamamen yenilenen içeriğiyle REKLAM OBURLARI KAMPÜSTE, 12 Mayıs Salı günü, Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi, Sinemar 2 Salonu’nda! 40 dakika boyunca reklam dünyasının en seçkin çalışmalarını 11:00, 12:00, 13:00 14:00 ve 15:00’te başlayacak seanslarda seyredebilirsiniz… girişler tabii ki ücretsiz.

Rekabet keşke kolay olsaydı. Ancak kolay olsaydı zirvenin sürekli el değiştirdiğini görmez miydik? İşte Twitter da böyle bir okyanusta değerini arttırmak için mücadele eden sosyal ağlar arasında yer alıyor. Twitter’ın bu yıl ki hedefi ise değerini 4 milyar dolara kadar çıkarmak.

Türkiye'de bir türk firması olarak belkide web sitesi sahiplerine en fazla güven veren reklam ağı olan ReklamStore , yeni bir arayüz ile karşımıza çıktı.Umarım bu değişiklik ile reklam veren sayısında da bir artış olur ve Türkiyede internet reklamcılığı konusunda , kaliteli hizmet veren bir firma bu pastadan daha büyük bir pay alır.

Düzenleme : Bir kaç dakikalığına aktif olmuştu ama şimdi tekrar eski haline gelmiş.Demekki arada sırada test yapıyorlar.Yeni görüntüsünü görmek için buraya bakabilirsiniz.

Reklam artık bir ürünün satılabilmesi ve kabul görebilmesi için olmazsa olmaz bir araç haline geldi.Bu durumda reklamlarımızın alışılagelmişin dışında olması da bilinirliliği ve tanıtımı arttıracak , dolayısı ile amacımıza daha çabuk ulaşmamızı sağlayacaktır.

İşte sizlere de bol bol fikirler verebilecek 192 adet yaratıcı reklam hareketi justcreativedesign tarafından listelenmiş.Bizlere de buradaki listeyi iyice incelemek ve kafamızdaki ampülü hiç söndürmemek kalıyor :)