Blog Yazarlığının Getirdikleri ve Google'ın Götürdükleri

Bugün uzun süredir internet üzerinde muhabbet ettiğim Çağatay ile buluştuk.Eşi Gülnur'la da tanışmış oldum.Bir kaç saat boyunca internet içerikli güzel muhabbetler ettik.Bu web dünyasının bana kazandırdığı en güzel şeylerden ikisi oldular , Çağatay iyi ki o müzik ansiklopedisi ilanını yayınlamış ve tanışmamıza vesile olmuş.Kendilerine tekrardan selamlarımı iletiyorum :)

Neyse efendim bu getirilerin yanında Google amca son zamanlarda yazılamın bir kısnı indexinden çıkartmış.Sebebi malum server çöküşü.Aslında yazılarımı aynı url'ler ile tekrar yayına soktum ama sanırım sitenin kapalı kaldığı 2 gün boyunca spider'lar yazıları bulamayınca indexlerden de kaldırmışlar.En kısa sürede geri gelmesini ümid ediyorum.

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları
Rakunroll kullanıcısının resmi

Aslansın Fatih.

Tema önerilerimizi dinlediğin için ve yazdıklarından çok mutlu, mesud ve memnun olduk. Gerçekten bende gün içinde birkaç defa iyi ki o ilanı yayınlamışım diye düşündüm.

Selamlar, sevgiler bizden. Görüşelim kardeşim en yakın zamanda.

Kolaylar gelsin...

gülnur kullanıcısının resmi

Ahanda,ben! :) nihayet aklı başında bir blog lejyoneri benden bahsetti :)

Şaka bir yana,çok mutlu olduk,çok hüzünlendik,hatta ağladık senden sonra.. :D keşke aynı yakada oturuyor olsaydık da iki arada bir derede görüşmeseydik..Gerçi senin neden erkenden kalktığını şimdi anladım.Temayı değiştirmişsin! :D "Son otobüs"e yetişmek falan bahane :P

Sevgili arkadaşım Fatih bana bu kalbin kadar temiz sayfayı ayırdığın için teşekkür ederim.

İyi Geceleeer :)

Ya valla son otobüs meselesinden dolayı erken kalktım :) Yoksa bana kalsa o koltukta uyurdum bile :) Evet arayı uzatmadan en kısa zamanda tekrar bir çaylayalım :))

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Ay'ın 2013 yılı boyunca saat saat Dünyamızdan nasıl göründüğünü görebileceğiniz NASA animasyonu.

6-21 Nisan tarihleri arasında İnternet Haftası kutlanıyor. Bu yıl da 12 Nisan'da Türkiye, internet ile tanışmasının 16.yılını doldurmuş olacak. İnternet haftası ile ilgili detaylı bilgilere ve yapılacak etkinliklere sitesinden ulaşabilirsiniz.

Aslında bir özeleştiri yaptığımız zaman 16 yıl geçmesine rağmen Türkiyede internetin durumunun hiç de iç açıcı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Türkiye internetin ne olduğunu maalesef anlayamamıştır. Hala yasaklarla boğuşuyoruz, hala evimizdeki sınırlı internet ve kota'nın hesabını yapıyoruz. Kısaca bu durumlar mevcutken internet haftası kutlanacaksa bile bence buruk bir kutlama olmalı.

Amerikan Ordu Araştırma ve Geliştirme birimi, Amerikalı askerlerin isteği üzerine 3 yıl kadar dayanabilecek pizza üretti. 1981 yılından beri askeriye için uzun süre dayancak gıdalar üreten birimdeki bilim adamlarını burada en çok zorlayan, pizza içerisinde yer alan maddelerin asidik özellikleri ve çabuk bozulmaya meyilli olmalarıydı.

Bugün Google Türkiye ofisinin düzenlediği, Google İnternet Reklamcılığı Programındaydım. Etkinlik Grand Cevahir Otel'de gerçekleşti. Sabah 9:30'dan itibaren kayıtlar alınmaya başladı. 10 gibi başlaması gereken ilk sunum olan "Google Dünyası ve Yeni Pazarlama Trendleri" yaklaşık 20 dakika kadar geç başladı. Ancak Google Türkiye Pazarlama Direktörü olan Mustafa İçil'in sunumu bu gecikmeyi telafi etti. Bu sunumda Google'ın bloglara verdiği önemi de vurguladı Mustafa İçil. Hatta "belki şimdi buradaki sunumu twitter'dan canlı canlı aktaranlarınız bile vardır" dedi.

Daha sonraki sunumlar sırası ile şu şekildeydi;

Google yeni bir hizmeti kullanıma açtı : Public DNS. Google'ın Public DNS servisi ile vermeyi vaad ettiği şey ise daha hızlı bir internet. Bir site adresini tarayıcınıza yazdığınızda bunu daha hızlı çözümleyip size cevap vermeyi amaçlıyor.