İngilizce Öğrenmek İçin Kurs Arayanlara: WSE

İngilizce Öğrenmek İçin Kurs Arayanlara: WSE

Günümüzde İngilizce artık pek çok iş kolunda çalışmak için artı bir avantaj değil zorunluluk halini aldı. Sadece iş olarak da değil, günlük yaşantımızda ya da her an elimizin altında olan internette bir bilgiye ulaşmak istediğimizde sadece Türkçe kaynakları tarayarak gerçekten çok kısıtlı bilgiye ulaşabiliyoruz. Ancak ingilizce biliyorsanız işin rengi değişiyor ve dünyanın kapıları size açılıyor.

Hal böyle olunca ingilizce öğrenmek için yöntemleri ve kaynakları araştırmaya başlıyorsunuz. Açıkçası internet üzerinde pek çok kaynak, pek çok online öğrenme sitesi de var ancak bu platformlarda belirli bir istikrar tutturmak, belirli bir müfredata uyarak ilerlemek çok çok zor oluyor. Sınıf ortamında katıldığınız ingilizce kurslarında ise hocalar vasıtası ile belirli bir eğitim programı çerçevesinde ilerlediğiniz için, ayrıca bir kursa gitme bilinci oluştuğu için başarı imkanı artabiliyor. Tabii ingilizce kursu dendiği zaman, onlarca alternatif bulabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta, sizin seviyenize ve ingilizceyi öğrenme ihtiyacınıza uygun programların sunulduğu, konuşma ve pratik sınıflarının olduğu bir eğitim kurumu bulmanız. Bu noktada Wall Street English dikkat çeken bir kurum.

WSE, şu anda Türkiye'de 9 ilde pek çok şube ile faaliyet gösteren bir ingilizce eğitim kurumu. İngilizce kurs programlarında yazma, okuma, dinleme, konuşma, öğrenilenlerin tekrarı ve çeşitli testlerin yanında dijital kitaplar, sosyal sınıflar ve akıcı konuşma kulüpleri ile ğitim programı destekleniyor.

Benim en faydalı bulduğum bölüm akıcı konuşma sınıfları. WSE'de yer alan bu speaking ortamında, aynı seviyeden az sayıda öğrenci, uzman bir öğretmenin rehberliğinde yeni deyimler, yeni kelimeler öğrenerek konuşma pratiği yapılıyor. Gündelik yaşamın içinde kullanılabilecek, bir restoranda, iş görüşmesinde, toplu taşımda vb. geçebilecek konuşma başlıkları seçilerek, bu başlık etrafında konuşuluyor. Edinilen bu konuşma becerilerini de çeşitli oyunlar ve aktivitelerle oluşturdukları sosyal kulüplerde pekiştiriyorlar.

Benim kişisel tecrübem, ingilizce öğreniminde kelime dağarcığı ve konuşma pratiğinin en önemli noktalar olduğu yönünde. WSE'nin eğitim programını incelediğimde de bu noktalara önem verdiklerini görüyorum. Eğer bir ingilizce kursu arayışındaysanız, eğer bulunduğunuz ilde hizmet veriyorsa WSE'yi de değerlendirmede üst sıralara yazabilirsiniz. 

Genel Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Online çeviri hizmetleri sayesinde artık siz de sözlük ve çeviri merkezi aramayacaksınız. Çünkü gelişmiş dünya ve teknolojisi sayesinde artık online çeviri hizmetini web siteleri üzerine kurulmuş çeviri araçları ile yapabilirsiniz.

Ülkemizde 12 yıllık zorunlu eğitimin artık her kademesinde İngilizce dersleri mevcut. Ancak bu eğitim yöntemi sizce ne kadar başarılı?

Türkçeden bir başka dile ya da başka bir dilden Türkçe'ye çeviri pek çok durumda ihtiyaç duyabileceğimiz birşey. Bunu sadece İngilizce olarak düşünmemek gerekir. Zira artık pek çok kişi en azından ikinci dili olarak İngilizce'yi konuşabiliyor. Peki ya diğer diller? Çözüm internette. Tam olarak 100% doğru çalışan servis bulmak pek mümkün olmasa da bazı çeviri sitelerinin yaptıkları tercümeler, en azından fikir vermesi açısından iyi olabiliyor. İşte online olarak kullanabileceğiniz bazı çeviri servisleri :

Günümüzde teknolojinin yaygınlaşması ile neredeyse her eve giren internet sayesinde uzaktan eğitim imkanları da her geçen gün gelişiyor. Peki bunu ne kadar etkin kullanıyoruz?

Sürekli yenilenen eğitim şekli ile farklılaşma yolunda hızla ilerleyen ülkemiz, ilerleyen süreçte bu değişimlerine yenilerini ekleyecek gibi gözüküyor. Geçtiğimiz gün bir televizyon programında soruları yanıtlayan Ömer Dinçer bu yenilikler hakkında kamuoyuna bilgi verdi.