İki Takım, Bir Oyun Mabinogi: Arena

G Star 2012 oyun fuarında yayınlanan ve sergilenen onlarca oyun, video ve gösteri arasında ilgileri üzerine çekmeyi başaran oyun Mabinogi: Arena. Oldukça büyük duyurularla oyun severlerin karşısına çıkan iki firma, oyununu tanıtmadığı oyun sever kalsın istemiyor. NCSoft ve Nexon, bu iki firmayı tanımayanımız yoktur. Hayatının bir yanında MMO sektörünü takip eden herkes, bu iki firmadan birini kesinlikle duymuştur. NCSoft ve Nexon işbirliğiyle ortaya çıkan oyun ise Mabinogi: Arena. NCSoft gibi aylık ücretli oyunlar çıkartan kaliteli bir firma ve ücretsiz oyun yayıncılarının içerisinde en iyilerinden biri Nexon. İki firmanın iş birliği ile ortaya çıkan yeni firma ise N Square. N Square iki firmanın baş harfleri ve Square ile oluşturulmuş bir isim.

Bilindiği üzere Nexon firması; Dragon nest, Vindictus, Maple Story, Combat Arms, Mabinogi, Dungeon Fighter Online, Sudden Attack, Atlantica Online Kart Rider: Black, EA Sports: Fifa Online 3, Elsword, Buble Fighter, Tanks Online, Dekaron, War Rock gibi oyunların yayıncılığını yapıyor.

NCSoft firması ise; Guild Wars 2, Guild Wars, Wildstar, Blade & Soul, Lineage, Lineage 2, Aion, Exteel gibi oyunların üreticisi.

Görünen o ki NCSoft'un üretici tecrübesi ve Nexon firmasının yayıncı tecrübesi birleştiğinde bize inanılmaz zevk veren yapıtlar ortaya çıkacak. İlk oyununu piyasaya sunmakta çokta geç kalmayan iki firma MMO oyunlar sektörüne anlaşılan hızlı bir giriş yaparak yerini almayı planlıyor. İki firmanında kalitesi elbette tartışılmaz fakat umarız Activision ve Blizzard gibi başarılı işlere imza atacak bir iş birliği olur. İki takımın tadından yenmeyen oyunlarını oynamak için hazırlıklı olun.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Oyun "canavarlarının", en büyük sıkıntılarından birisi de, bilgisayar üzerinde oyun oynarken klavyeyi verimli kullanamamak ve oyunların tüm esnekliğinden yararlanamamak. İşte bu noktada oyuncuların imdadına, oyun oynamak için özel üretilmiş klavyeler yetişiyor.

Robotları yapıyoruz heyecanlı kapışmalara başlıyoruz! Cut the Rope oyununun yapımcısından yıla damgasını vuran ve Google Play Store tarafından yılın en çok indirilenleri arasına girmeyi başaran CATS: Crash Arena Turbo Stars inceleme yazımızın konuğu.

Facebook'da Farmville oyunun popüler olması ile tarla, bahçe oyunları bir hayli tuttu. Bu hareketliliğe yeni bir oyun daha eklenmiş : Bahçivanlar Diyarı.

Bahçivanlar diyarı, web tabanlı bir ekonomi simülasyon oyunu. Oyunda tarlanızı ekip, sulayıp, biçiyorsunuz. Çeşitli sebze - meyveler yetiştiriyorsunuz. Diğer oyuncularla ticaret yapabileceğiniz alanlar bulunuyor.

Bundan yıllar önce pek çoğumuzun bir bölümünü bitirebilmek için sabahladığı oyunları görünce insan "nerden nereye..." diyor.

Dövüş oyunu sevenlerin en önemli alternatifleri arasında yer alır Mortal Combat serisi. Serinin yeni oyunu Mortal Combat X ise yakında piyasada olacak. En fazla dövüşçü karakterine sahip olan Mortal Kombat oyunu olacak X için oyun içi görüntüler de yayınlandı.