HTC U11 Life İncelemesi

HTC U11 Life İncelemesi

HTC U11 Life orta seviye bir akıllı telefon HTC U11+ modeliyle birlikte tanıtıldı ancak bu modele göre biraz daha düşük özelliklere sahip. İsterseniz telefonun özelliklerine bakalım ve telefonu daha yakından tanımaya çalışalım.

Tasarım

Ana gövdesi plastikten olan HTC U11 Life sadece mavi renk seçeneğine sahip. Android 7.1 işletim sistemini kullanan telefonun yakın zamanda Adroid 8 güncellemesi alması bekleniyor. Sadece 142 g ağırlığa sahip olan telefon bu konuda kendi seviye modellerine göre biraz daha ön plana çıkıyor. 5.87 x 2.87 x 0.32 inç boyutları bulunana telefonun suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası olan IP 67 sertifikası mevcut.

Ekran

5.2 inç erkan boyutuna sahip olan HTC U11 Life akıllı telefonun 1080 x 1920 piksel ekran çözünürlüğü bulunuyor. 424 ppi piksel yoğunluğu bulunuyor, Super LCD ekran teknolojisinin kullanıldığı telefonun çizilmeye karşı camı bulunuyor.

Kamera

16 MP arka ve ön kamerası bulunuyor. Arka kamerası ön kameraya göre daha gelişmiş özellikler sunuyor. Telefonun arka kamerası ile 4K video kaydı yapılabiliyor ancak depolama alanını daha verimli kullanmak için duruma göre daha düşük çözünürlüklü video kaydı yapılabiliyor.

Donanım

3 GB Ram bulunan telefonda Qualcomm Snapdragon 630 sistem yongası kullanılmış. ARM Cortex-A53 ana işlemcisi ve Adreno 508 grafik işlemcisi ise telefona güç sağlıyor. Telefonun 32 ve 64 GB dahili depolama alanına sahip iki farklı modeli bulunuyor, 64 GB dahili depolama sunulan modelinde 4 GB Ram kullanılmış.

Ek Özellikler

Telefonda 2600 mAh batarya bulunuyor ancak bu batarya kullanıcı tarafından değiştirilemiyor. Kablosuz ekran paylaşımı ve NFC gibi bağlantı özellikleri kullanılmış.

Artı ve Eksileri

Telefonun ekran boyutu, suya dayanıklı olması, oldukça hafif olması, yüksek kamera çözünürlüğüne sahip olması ve bellek boyutu telefonun artı özellikleri arasında sıralanabilir. Cihazın fiyatı göz önüne alındığında eksi bir özelliği bulunmuyor diyebiliriz. HTC U11 Life'ın Türkiye fiyatı belirlendiğinde tekrar güncelleme yapabiliriz.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Her ne kadar çalkantılı bir dönem geçiriyor olsada HTC yeni telefonlarını tanıtmaya ve eski güzel günlerine dönüş yapmaya çaba gösteriyor. HTC U11 Plus modelide bu çabanın bir parçası.

İngiliz tabanlı teknoloji firması Razer ilk akıllı telefonunu tanıttı. Öncelikle Razer markasını yakından tanımaya çalışalım. Oyunculara özel aksesuar ve donanımlar üretiyor ancak diğer firmalardan oldukça üstün yani alanının en iyisi diyebiliriz.

Apple firmasının üretmiş olduğu MacBook Pro ürünün 15 inç modeli, kendine özel yenilikleriyle gelecek. MacBook 15 inç, beklendiği gibi Retina ekrana sahip olacak.

Fly Spark IQ4404 markasını şimdiye kadar çok fazla duymadık. Zira akıllı telefon piyasasına İngiliz markasının giriş seviyesindeki bir modeli bu. Böylece İngiliz akıllı telefonlarda ülkemiz pazarında görücüye çıkıyor.

Google Drive, diğer online veri depolama servislerinin pabucunu dama atmaya kararlı gibi duruyor. Zira Google Drive ile hiçbir ücret ödemeden 5 GB'lık bir alana sahip oluyorsunuz. Erişilebilirlik imkanları ve diğer Google servisleri ile entegre olması da cabası! Google Drive'ın sloganı; "Her şeyi saklayın. Her şeyi paylaşın." Google Drive'ı PC, MAC, Chrome OS ve Android cihazlar'da kullanabiliyorsunuz. iPhone ve iPad araçları da pek yakında kullanımda olacak.