HP Service Manager 9.34 Yayınlandı

HP Service Manager 9.34 Yayınlandı

HP'nin Service Manager ürününün yeni sürümü 9.34 yayınlandı. Türkiye'de çok büyük kitlelerin kullandığı bir ürün değil HP SM ve normalde de pek çok ara sürüm yayınlanıyor ancak bu sürümün duyurusunu yayınlamamda önemli bir sebep var. Hp SM 9.34 ile birlikte Web katmanının arayüzü önemli ölçüde değişiyor.

HP SM 9.34'ün yeni arayüzü, HP Service Anywhere'in arayüzüne benziyor. Yine arka planda Ext.js var ancak görsel olarak epey değişmiş. Bu değişikliği ben çok olumlu ve başarılı buldum. Son kullanıcı ekranları için kullanıcıya daha kabul ettirilebilir ayarüzleri var artık.

HP Service Manager'ın Web katmanıyla birlikte uygulama katmanına da patch geçişini yaparsanız, yine sizi pek çok özellik bekliyor. Örneğin Comfill'lerin otomatik tamamlama (autocomplete) özelliği kazanması gibi.

Tüm değişiklikleri burada madde madde anlatamayacağım ancak HP SM 9.34 ile ilgili yazıya şuradan ulaşabilirsiniz.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

HP SM (HP Service Manager) ile ilgili kaynak bulabilmek çok zor. Eğer bu işin içerisinde değilseniz, dışarıdan bu işi kendi başınıza öğrenmeniz ise imkansız. HP SM'in ne olduğu ile ilgili hiç bir şey söylemiyorum zira eğer zaten bilmiyorsanız hiç bulaşmayacağınız bir araç. Bu nedenle şimdi, zaten halı hazırda HP SM ile ilgili olanlar için bir kaç faydalı link paylaşıyorum;

HP SM'de Web Servislerini kullanırken, ben test etmek için PHP içerisinden kendi clientımı yazıyorum. Ancak bir web servisine talep yaparken aşağıdakine benzer bir hata alabilirsiniz:

Android işletim sistemli telefonlarımız için üretilmiş olan bu uygulama, telefonlarımıza yüklediğimiz bazı dosyalarda bulunan .Rar , .Zip , .Tar , .Gzip gibi uzantılı sıkıştırılmış dosyaları açmak için en ideal uygulamalardan biridir.

Android için, Türkiye liglerinden sadece Galatasaray'a özel olarak hazırlanmış bir fantezi futbol oyunu mevcut: Galatasary Fantasy Manager'13. Oyun daha önce Championship Manager ya da Football Manager oynamış olanlara yabancı gelmeyecektir. Mantık aynı.

Son zamanlarda sadece burayla değil neredeyse hiç bir işimle ilgilenemez oldum. Bunun başlıca 2 sebebi var; birisi Football Manager , diğeri de Friendfeed.

Aslında bilgisayar oyunlarından pek hazzetmem. Yıllar öncesinden kalma bir alışkanlık olarak sadece CM (Championship Manager) oynardım. Oynardım diyorum, çünkü bayadır oynamıyordum. Ta ki, iş yerinden bir arkadaşım fitili tekrar ateşleyene kadar. Cm ve Fm olarak ikiye ayrıldıktan sonra pek oynamadığım bu oyunun FM tarafına tekrar döndüm ama yapmamalıydım. Zira eskiden boş kaldığım anlarda teknik işler ile uğraşırdım ve birşeyler üretirdim. Ama FM buna engel oldu.