Hazır Facebook Sayfa Tasarımları

Facebook sayfaları, artık hem bireyler hem de kurumlar tarafından fazlasıyla aktif bir biçimde kullanılıyor. Peki rakip sayfalardan farklılaşmak ve bir adım öne çıkabilmek için ne yapmanız gerekir? Cevap, iyi hazırlanmış bir karşılama sayfası!

Facebook, oluşturduğunuz sayfalarda, "Duvar" görünümünün dışında özel sekmeler oluşturabilmenizi ve bu sekmelerden birisini, sayfanızın açılış ekranı haline getirebilmenize olanak sağlıyor. Bu ekranda da html ve fbml'nin size sunduğu imkanları kullanabiliyorsunuz.

Eğer bu seçenekler için hazır tasarımlar kullanmak istiyorsanız, kendi endüstrisini yaratan Facebook için, ücretli, hazır, sayfa tasarımları da bulabilmeniz mümkün.

Örneğin; Flash Mint'in hazırlamış olduğu, ücretli Facebook sayfa tasarımlarına şuradan ulaşabilirsiniz.

Eğer ücretsiz bir alternatif arıyorsanız da Facebook Page Templates'in temalarına şuradan erişebilirsiniz.

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Facebook'da sayfalar, kullanıma açıldığı ilk günden beri çok popüler. Kurumlar ve toplulukların Facebook üzerindeki vazgeçilmez iletişim aracı Facebook Pages'de şimdi daha detaylı istatistikler mevcut.

Facebook kullanım oranını, şimdi mobil alanda yaptığı atakla daha da arttıracak. Facebook, GSM operatörleri ile yaptığı anlaşma sayesinde, kullanıcılarına, mobil cihazlardan ücretsiz bağlantı imkanı sağlıyor. Bu uygulama, 3 operatörde de (Turkcell, Vodafone, Avea) geçerli.

Uzun zamandır pek çok kişi, FourSquare ve benzeri sitelerde bulunduğu konumu mobil cihazları ile seçip, yine o site üzerindeki takipçilerine sunuyordu. Bu sayede o site üzerinde, arkadaşlarının nerelerde olduğunu ve aynı mekanda olan arkadaşlarını görebiliyorlardı.

Facebook yorum kutusunu uzun süredir pek çok site sahibi kullanıyor. Facebook yorumlarının pek çok avantajı vardı ancak bir dezavantajı bazı kişilerin onu kullanmasını engelliyordu ki bu da Google tarafından indexlenmemesiydi.