Hangi e-Kitap Okuyucuyu Almalıyım?

Hangi e-Kitap Okuyucuyu Almalıyım?

Öncelikle baştan söyleyeyim; bu ne bir inceleme yazısı ne de sonunda bir tavsiye yer alıyor. Her zaman ben bir şeyleri inceleyip burada paylaşıyordum ancak bu defa sizden yardım istiyorum. Hep almak olmaz değil mi, biraz da vermek lazım.

Kitap okumayı oldukça seviyorum. Basılı kitabın yeri de elbette ayrı. Evimde kocaman bir kütüphanem var. Belki de sorunların başlangıç noktası da burası; o kocaman kütüphane her geçen ay daha da büyüme eğiliminde ve evde kitapları koymak için daha fazla yer ayırmak gerekiyor. Ancak bir sarayda yaşamadığım için kitaplarıma özel ayrı bir oda yapmam mümkün değil. Teknoloji de bunun için bir çözüm sunmuş; e-kitap okuyucular.

Başta da dediğim gibi basılı kitap elbette çok farklı ancak depolaması çok zor. E-Kitap okuyucular sayesinde ise, bir kitap boyutundaki cihazın içerisine binlerce kitap sığdırabilirsiniz. Peki ama hangi ürünü almak lazım? Piyasada çok sayıda alternatif var; Kindle, Reeder, Calibro, Booken ve Kobo bunlardan bazıları. Elbette ben ön araştırmamı yaptım ancak gerçek kullanıcı deneyimi çok farklı bir olay.

Şimdi sizden ricam, eğer bir e-kitap okuyucu kullanıyorsanız, bunun hakkında izleniminizi yorum olarak ya da iletişim kısmından bana bildirmeniz. Şimdiden herkese teşekkürler ve bol okumalı günler.

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Google'ın kitap arama servisini ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Google bu servis ile günde yaklışık 3500 kitabı tarıyor. Bazı nimetlerden yararlanmak için engelleri aşmanız gerekir. Google'ın karşısındada bir engel vardı. Amerikan Yayıncılar Birliği  bu işin izinsiz yapıldığını idda ediyordu. Google problemi halletti. Nasıl mı?

Google 125 Milyon $ ödeyerek kitap tarama işlemini yasal hale getirdi. Ve önünde bir engel kalmadı.

Sözleşmeyi “Google Kitap Arama Hesap Görme Sözleşmesi” adresinden  Türkçe inceleyebilirsiniz.

Microsoft resmi olarak son kullanıcı veya teknik ekiplerin işine yarayabilecek tam 300 e-kitabı indirilebilir olarak paylaştı.

Sevgili Esra Arıcı ile geçtiğimiz günlerde Friendfeed aracılığı ile tanıştım. Kendisi şahane şeyler tasarlıyor! Bir tanıdığı için tasarlamış olduğu kitap ayraçlarını görür görmez, keşke benim de böyle özel ayraçlarım olsa dedim. Kendi kendime demekle kalmadım, yorum olarak kendisine de ilettim. O da ertesi gün Pasaj.com üzerinde el emeği, göz nuru bu harika tasarımlı ayraçları satışa sundu. Esra'nın hazırladığı bu özel ayraçlardan siz de satın almak isterseniz şuraya uğrayabilirsiniz.

Bazen gelişen teknolojiye o kadar kendimizi kaptırıyoruz ki, elimizin altında olan şeylerin özelliklerini gözden kaçırabiliyoruz. Bu anlamda, kitabın özelliklerini anlatan bu video epey keyifli olmuş.

Bazen gelişen teknolojiye o kadar kendimizi kaptırıyoruz ki, elimizin altında olan şeylerin özelliklerini gözden kaçırabiliyoruz. Bu anlamda, kitabın özelliklerini anlatan bu video epey keyifli olmuş.