Hala Oynamayanlar İçin Silkroad Online

MMORPG oyunları dediğimiz zaman geçmiş yıllardan beri aklımıza ilk gelen oyunların en başında gelir silkroad online oyunu. Joymax’ın bünyesinde barınan bu oyun defalarca kez bu alanda kendini kanıtlamış ve oyun severlere sürekli, yenilikçi bir katkı sağlamıştır. Silkroad online oyununu diğerlerinden ayıran en büyük özelliği de burada devreye girmiş bulunuyor. Yani, sürekli gelişen grafikleri, sürekli gerçekleşen eventlerden oyun severleri tatmin eden hediyeleri ve sürekli kullanıcı memnun etmesi, silkroad online oyununu diğerlerinden ayırmıştır.

Oyun her hafta Salı günü kendini güncelleyerek bütün güvenlik önlemleri alınıyor ve bütün yeniliklerde yine Salı günleri oyuna ilave ediliyor. Oyunun karakter açısından incelemek gerekirse; oyunda 2 ayrı ırk yer alıyor;

Çin Irkı ve Avrupa ırkı olarak oyun burada ikiye ayrılmış gibi görünüyor. Çin ırkından bahsetmek istiyorum öncelikle. Bildiğiniz gibi silkroad online oyununun ilk çıktığı yıllarda çin ırkıyla oyun severlere merhaba demişti bu anlamda çin ırkı da silkroad tutkunları için klasik bir hal almış durumda. Avrupa ırkı ise çin ırkına nazaran daha çok tutulmakta ve desteklenmekte.

Oyunda karakter seçiminin yanı sıra bir diğer seçim ise karakterin özelliklerini destekleyen ‘’ STR, İNT’ seçimi. STR, İNT sisteminden bahsetmek gerekirse; STR defans sistemi, İNT saldırı sistemini simgeliyor.

Çin ırkında 5 farklı karakter yer alıyor bunlar şöyle; Bow, spear, glavier, nuker, blade. Avrupa ırkında ise; Xbow, wizard, warrior, warclok ve bard – cleric yer alıyor.

Oyunda 6 farklı şehir bulunuyor. Oyuna ilk başladığınızda Çin karakterler ‘ jangan ‘ Avrupa karakterleri ‘Constantine’ den doğuyor, canavar keserek lvl aldığınız bu oyunda parti sistemi de ön plana çıkmış durumda, 8 li yada 4 lü partiler ile seviye atlamanız daha da kolaylaşmış durumda. Her seviye atladığınızda oyun size yeni stat pointler veriyor. Bu stat pointleri C tuşuna basarak yada ekranın sol üst köşesinde yer alan + düğmesine tıklayarak kullanabilirsiniz. 

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Uzak doğu işlemeleriyle süslenmiş MMORPG türündeki oyunumuz Silkroad Online, Joymax firmasının bize sunduğu güzel oyunlardan bir tanesi.

Silkroad online oyuncularının uzun zamandır beklediği ve bir türlü gelmek bilmeyen yeni karakter ‘ Arabi’‘ sona çok yaklaşmış gibi görünüyor.

Facebook'da Farmville oyunun popüler olması ile tarla, bahçe oyunları bir hayli tuttu. Bu hareketliliğe yeni bir oyun daha eklenmiş : Bahçivanlar Diyarı.

Bahçivanlar diyarı, web tabanlı bir ekonomi simülasyon oyunu. Oyunda tarlanızı ekip, sulayıp, biçiyorsunuz. Çeşitli sebze - meyveler yetiştiriyorsunuz. Diğer oyuncularla ticaret yapabileceğiniz alanlar bulunuyor.

Oyun "canavarlarının", en büyük sıkıntılarından birisi de, bilgisayar üzerinde oyun oynarken klavyeyi verimli kullanamamak ve oyunların tüm esnekliğinden yararlanamamak. İşte bu noktada oyuncuların imdadına, oyun oynamak için özel üretilmiş klavyeler yetişiyor.

Bundan yıllar önce pek çoğumuzun bir bölümünü bitirebilmek için sabahladığı oyunları görünce insan "nerden nereye..." diyor.