Günün Teknoloji Haber Özetleri - 4

Günün Teknoloji Haber Özetleri - 4

Microsoft, Windows 10 ile Internet Explorer'ı ciddi anlamda değiştirebilirmiş. Malum IE pek çok konuda sıkıntılı bir tarayıcı. Özellikle web geliştiricileri epey yoruyor. Microsoft da bu durumun farkında olacak ki Spartan ismini vereceği söylenen yeni bir tarayıcı üzerinde çalışıyormuş. Yeni tarayıcı görsel olarak Firefox ve Chrome'a benzeyecek, aynı zamanda popüler bazı eklentilerini de çalıştırabilecekmiş.

Günün diğer teknoloji haberlerinden bazı özet başlıklar da şunlar:

  • Yeni bir malware'i yüzünden 100 binden fazla Wordpress ile yapılmış web sitesi tehlike altındaymış.
  • Tesla Motors'un geliştirdiği yeni bir pil sayesinde Tesla Roadster 400 mile kadar yol yapabiliyormuş.
  • Facebook gönderilerin aranmasına olanak sağlamaya başlamıştı. Techcrunch da Facebook'un indexlediği 1 trilyon gönderinin hayatımıza etkileri ile ilgili bir analiz paylaşmış.

Bugünlük ilgimi çeken içerikleri bunlar. Sizin için öne çıkan başka bir haber var mı?

Kategori:

Etiketler:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Facebook, sürekli yeni rakipleri çıkmasına rağmen, şu anda sosyal ağların lideri konumunda. Elbette bu konumu kaybetmemek için sürekli yenilikler üzerinde çalışıyorlar.

Bu sabah Facebook hesabımı açtığımda yine bir yenilikle karşılaştım. Haber akışında, arkadaşlarınızın iletilerini öne çıkarabiliyor. isterseniz dış kaynaklardan gelen haberlerin tümünü gözardı edebiliyorsunuz.

Dün ilkini yaptığı haber özetlerine bugün devam ediyorum. Sabah güne ilgi çekici bir haberle başladım.

Bundan yıllar evvel, Bağlantı Turu adı altında, fırsat bulabildiğim günlerde, toplu olarak o günün öne çıkan haberlerini, sitelerini ve diğer çeşitli bağlantıları paylaşıyordum. Şurada bir Google arama bağlantısı olarak bahsettiğim bu içerikleri bulabilirsiniz. Tekrar böyle bir işe giriştim, fırsat bulabilirsem düzenli olarak yapacağım.

Şimdi gelelim günün teknoloji haber özetlerine;

2 hafta önce Rusyada yaşanan ekonomik krizin ardından, Apple ülkedeki tek satış kanalı olan online mağazasını da kapatmıştı. Geçtiğimiz gün yeniden satışına başlanan Apple ürünlerinin fiyatları ise bu defa oldukça farklıydı. Rublenin Dolar karşısında değer kaybetmesi nedeniyle ürünlerin fiyatları neredeyse 100%'e kadar zamlanmış. Bakalım Rus halkı Apple ürünlerini almaya devam edebilecek mi?

Dünya oyuncularının da gözünün ve kulaklarının hatta bilgisayar ve klavyelerinin de bu bizim bedava tarayıcı oyunu buluşumuzda olduğunu biliyoruz.