Günün Teknoloji Haber Özetleri - 3

Günün Teknoloji Haber Özetleri - 3

2 hafta önce Rusyada yaşanan ekonomik krizin ardından, Apple ülkedeki tek satış kanalı olan online mağazasını da kapatmıştı. Geçtiğimiz gün yeniden satışına başlanan Apple ürünlerinin fiyatları ise bu defa oldukça farklıydı. Rublenin Dolar karşısında değer kaybetmesi nedeniyle ürünlerin fiyatları neredeyse 100%'e kadar zamlanmış. Bakalım Rus halkı Apple ürünlerini almaya devam edebilecek mi?

  • Kuzey Kore, ülkenin internet erişiminin yaşadığı kesintilerle uğraşıyor. Ülkeye dışarıdan bir saldırı olabileceğini düşünüyorlarmış.
  • Carnegie Mellon Üniversitesinin tasarladığı robot örümcek, robot tasarımlarında ergonominin önemini ortaya koyuyor:
  • Facebook'un başı mahkeme ile yine dertte. Üyelerinin mesajlarını taradığı iddia edilen Facebook, bu gizlilik ihlali kesinleşirse üye başı 10 bin dolar tazminat verecek.
  • Türkiye'den Blesh, Google'ın yeni projesi Physical Web'in ilk donanım ortağı oldu.

Kategori:

Etiketler:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Facebook'un geçtiğimiz haftalarda yayınladığı haber okuma uygulaması olan Paper, aradan geçen bu çok kısa süre içerisinde, Apple'ın en popüler 100 ücretsiz uygulamasının içine girmeyi başardı.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın yeni sahibi Facebook oldu. Facebook WhatsApp'ı 16 Milyar Dolar karşılığında satın aldı. Bu anlaşma Facebook'un şimdiye kadar yaptığı en büyük satın alma oldu.

Teknoloji dünyasının öncü markası olan Apple, masaüstü bilgisayarı iMac’in yepyeni versiyonunu duyurdu. İşte Apple’ın yeni iMac’i;

Dünyanın ne güvenilir ve en çok tercih edilen teknoloji markası Apple’ın akıllı telefon modelleri de yoğun ilgi görüyor.

Kişisel bilgisayarlar geliştiren, tasarlayan ve satışını yapan Apple günümüz teknolojisinde üretmiş olduğu akıllı telefonlar ve tabletlerle gündemden düşmeyen markalar arasında yer almaktadır.