Günün Teknoloji Haber Özetleri - 2

Günün Teknoloji Haber Özetleri - 2

Dün ilkini yaptığı haber özetlerine bugün devam ediyorum. Sabah güne ilgi çekici bir haberle başladım. Milliyet, hangi pozisyonda çalışanın hangi şirkette ne kadar maaşa çalıştığını paylaşmış. Benim bildiğim firmalar ve çalışan maaşlarıyla örtüşüyor. Yani aşağı yukarı doğru olduğunu söyleyebilirim.

  • Mashable 2014 yılında Kickstarter'da fonlanan en absürd 10 projeyi seçmiş.
  • The Next Web, 2014 yılının en iyi 60 Android uygulamasını listelemiş. Şöyle bir baktım uygulamalara, çok büyük bir kısmını ben hiç kurmamışım bile. Yine de faydalı uygulamalara denk geldim.
  • Dünkü haber listesinde bahsettiğim Interview filmi, Youtube'da günün en çok izlenen filmi olmuş. Bu tarz sansasyonlarla, izlenmeyeceği de varsa izlendi film.
  • Fotoğraf makineleri ve film rulolarıyla hayatımızda derin izleri olan Kodak, fotoğraf odaklı bir telefon ile piyasaya giriş yapabilir.
  • Vestel'in destekleyenler listesinde başı çektiği uygulama ile ithal telefonlara ekstra vergi geliyor.

Bir sonraki haber özetlerinde görüşmek üzere.

Kategori:

Etiketler:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Bundan yıllar evvel, Bağlantı Turu adı altında, fırsat bulabildiğim günlerde, toplu olarak o günün öne çıkan haberlerini, sitelerini ve diğer çeşitli bağlantıları paylaşıyordum. Şurada bir Google arama bağlantısı olarak bahsettiğim bu içerikleri bulabilirsiniz. Tekrar böyle bir işe giriştim, fırsat bulabilirsem düzenli olarak yapacağım.

Şimdi gelelim günün teknoloji haber özetlerine;

2 hafta önce Rusyada yaşanan ekonomik krizin ardından, Apple ülkedeki tek satış kanalı olan online mağazasını da kapatmıştı. Geçtiğimiz gün yeniden satışına başlanan Apple ürünlerinin fiyatları ise bu defa oldukça farklıydı. Rublenin Dolar karşısında değer kaybetmesi nedeniyle ürünlerin fiyatları neredeyse 100%'e kadar zamlanmış. Bakalım Rus halkı Apple ürünlerini almaya devam edebilecek mi?

Microsoft, Windows 10 ile Internet Explorer'ı ciddi anlamda değiştirebilirmiş. Malum IE pek çok konuda sıkıntılı bir tarayıcı. Özellikle web geliştiricileri epey yoruyor. Microsoft da bu durumun farkında olacak ki Spartan ismini vereceği söylenen yeni bir tarayıcı üzerinde çalışıyormuş. Yeni tarayıcı görsel olarak Firefox ve Chrome'a benzeyecek, aynı zamanda popüler bazı eklentilerini de çalıştırabilecekmiş.

Facebook, sürekli yeni rakipleri çıkmasına rağmen, şu anda sosyal ağların lideri konumunda. Elbette bu konumu kaybetmemek için sürekli yenilikler üzerinde çalışıyorlar.

Bu sabah Facebook hesabımı açtığımda yine bir yenilikle karşılaştım. Haber akışında, arkadaşlarınızın iletilerini öne çıkarabiliyor. isterseniz dış kaynaklardan gelen haberlerin tümünü gözardı edebiliyorsunuz.

Nexum’un TRT Haber için geliştirdiği Windows 8 uygulaması kullanıcıların hizmetine sunuldu. Trthaber.com’un Windows 8 uygulaması ile kullanıcılar her an ve her yerden Türkiye ve dünyanın gündemini takip edebilecekler.