Günün Teknoloji Haber Özetleri - 1

Günün Teknoloji Haber Özetleri - 1

Bundan yıllar evvel, Bağlantı Turu adı altında, fırsat bulabildiğim günlerde, toplu olarak o günün öne çıkan haberlerini, sitelerini ve diğer çeşitli bağlantıları paylaşıyordum. Şurada bir Google arama bağlantısı olarak bahsettiğim bu içerikleri bulabilirsiniz. Tekrar böyle bir işe giriştim, fırsat bulabilirsem düzenli olarak yapacağım.

Şimdi gelelim günün teknoloji haber özetlerine;

  • Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nda (TİB), 50 Petabyte'lık dinleme kaydının bulunduğu anlaşılmış. Mevcut binalarından başka bir yere taşınmayı düşünüyorlarmış.
  • Bill Gates ve Maradona, yüksek teknolojili radar şirketi Echodyne'e 15 milyon dolar yatırım yapmış.
  • Radikal'deki habere göre Başbakan'ın talimatıyla internet erişimlerinin kesilebilmesi gündemde.
  • Sony'nin hacklenmesinin ardından adeta bir krize dönüşen The Interview filmi, Google, Microsoft ve Stripe işbirliği ile online olarak kiralanıp izlenebiliyor.
  • 2015 yılında Samsung Smart TV'lerde Playstation olmadan Playstation oyunları oynanabilecek. Acaba Sony burada nasıl bir strateji izliyor, zira bu Playstation satışlarını da düşerebilir sanki.
  • Kübada insanlar kendi offline internet ağlarını kuruyor; Kişiden kişiye harddisk değişimi.

Bir sonraki bağlantı turunda görüşmek üzere.

Kategori:

Etiketler:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Oyun severleri ve eğlence tutkunlarını bir araya getiren Sony PlayStation GameFest, oyun dünyasının fantastik kurgusunu, parti atmosferiyle birleştiriyor. Ortaya oyun ve gerçeği bir arada sunan, şimdiye kadar hiç deneyimlenmemiş yeni bir eğlence anlayışı çıkacak.

Dün ilkini yaptığı haber özetlerine bugün devam ediyorum. Sabah güne ilgi çekici bir haberle başladım.

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen E3 Fuarı'nda tanıtılan Sony PlayStation 3D TV satışa sunuluyor.

Microsoft, Windows 10 ile Internet Explorer'ı ciddi anlamda değiştirebilirmiş. Malum IE pek çok konuda sıkıntılı bir tarayıcı. Özellikle web geliştiricileri epey yoruyor. Microsoft da bu durumun farkında olacak ki Spartan ismini vereceği söylenen yeni bir tarayıcı üzerinde çalışıyormuş. Yeni tarayıcı görsel olarak Firefox ve Chrome'a benzeyecek, aynı zamanda popüler bazı eklentilerini de çalıştırabilecekmiş.

2 hafta önce Rusyada yaşanan ekonomik krizin ardından, Apple ülkedeki tek satış kanalı olan online mağazasını da kapatmıştı. Geçtiğimiz gün yeniden satışına başlanan Apple ürünlerinin fiyatları ise bu defa oldukça farklıydı. Rublenin Dolar karşısında değer kaybetmesi nedeniyle ürünlerin fiyatları neredeyse 100%'e kadar zamlanmış. Bakalım Rus halkı Apple ürünlerini almaya devam edebilecek mi?