Growtopia Oyunu Nasıl Oynanır?

Growtopia Oyunu Nasıl Oynanır?

Growtopia, yakın zamanda oldukça popülerleşen bir oyun. Bunda Android, iOS, Windows ve Mac OsX'de de çalışabiliyor olmasının artısı büyük. Yani Growtopia'yı neredeyse her platformda oynayabiliyorsunuz.

Growtopia'nın grafikleri bize 90'lı yıllardaki atari oyunlarını hatırlatıyor. Aynı anda dünyanın her köşesindeki oyuncularla bir arada, aynı oyun içerisinde yer alıyor ve görevleri tamamlıyorsunuz. Mario oynuyormuş gibi engelleri aşıp istediğiniz yere ulaşmaya çalışıyor, The Sims gibi kendi dünyanızı oluşturuyorsunuz. Tabii bir çeşit MMO olduğu için yaptığınız her yapı, her hareket başka oyuncularla etkileşim içerisinde gerçekleşiyor.

Growtopia nasıl oynanır diyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Ayrıca Growtopia'yı bilgisayarınıza, tabletinize ya da cep telefonunuza indirmek istiyorsanız resmi sitesinden ilgili indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Growtopia oyununun ne gibi hileleri olabilir emin değilim ancak mutlaka merak eden olacaktır, eğer denk gelirsem konuya ekleyeceğim bunları da.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Bilgisayar oyunları çağımızda her geçen gün müthiş bir gelişme yaşıyor. Yenilenen teknolojiler, çizimler, ortam modellemeleri, insan modellemeleri, grafik motorları vs. Tabi bir yerde pazar olarak da oldukça büyük.

Oyun "canavarlarının", en büyük sıkıntılarından birisi de, bilgisayar üzerinde oyun oynarken klavyeyi verimli kullanamamak ve oyunların tüm esnekliğinden yararlanamamak. İşte bu noktada oyuncuların imdadına, oyun oynamak için özel üretilmiş klavyeler yetişiyor.

Tuborg, "adam gibi bira" adında bir kampanya başlatmış. 100% Malt'tan üretilen ürünlerinin diğer biralardan farkını ve kalitesini anlatmışlar. 10 soruluk da küçük bir test var. Bu testin cevapları da zaten sitedeki metinlerde mevcut.

Flappy Bird oyunu, yapımcısı tarafından resmi olarak yayından kaldırıldı ancak çok sayıda klonu çıktı. Bu klonların içerisinde bazılar başarılı, bazıları ise gerçekten çok kötü. İşte size Flappy Bird yerine oynamak için tercih edebileceğiniz alternatif beş klon oyun:

Star wars The Old Republic kısa adıyla SWTOR diyeceğimiz oyunun yapımcısı Bioware, yayımcısı Electronic Arts olan 2011 yılında piyasaya sürülen ilk başta ücretli ancak sonradan free to play (ücretsiz) olan bir MMORPG oyunudur. Oyun şu anda ücretsizdir.