Google'dan Sayfaların Daha Hızlı Açılmasını Sağlayan Özellik : Instant Pages

Google, geçtiğimiz günlerde yeni özelliği Instant Pages'i tanıttı. Instant Pages, Google Chrome ile kullanılabilecek bir özellik. Instant Pages'i Chrome içerisinden aktif hale getirdiğiniz takdirde, Google üzerinden yaptığınız aramaların ilk sonuçları, Chrome tarafından siz bir şey yapmadan işlenip, önbelleğe alınıyor. Sonucu görüntülemek için linke tıkladığınızda da sayfa neredeyse hiç beklemeden açılıyor.

Google Instant Pages'in nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, aşağıdaki sunum videosunu izleyebilirsiniz:

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Google Plus, bir eksiğini daha tamamladı. Facebook'da özellikle markaların kullanıcıları ile iletişime geçmek için kullandıkları Page özelliğinin bir benzerini Google+ için aktif etti. Firmalar için Google+ olarak nitelendirebileceğimiz Google Plus Pages için hazırlanan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

Yellow Pages çevrimiçi hizmet veren firma rehberidir. 1970 yılında Amerika’da doğmuştur. Türkiye ile birlikte 75’ten fazla ülkede firma sahiplerine yardımcı olur. Firmanızın reklamını çok kolay bir şekilde bu adreste yayınlayabilirsiniz.

Google'ın tarayıcı pazarındaki ürünü Chrome, basit arayüzü ile sempati topluyor. Peki Chrome'un tarayıcı dünyasına getirdiği tek şey arayüzü mü? Tabiki hayır. Chrome'un özelleştirilmiş motoru, daha iyi bir web deneyimini vaad ediyor. Chrome'un gücünü anlayabilmek için Chrome Experiments adresindeki uygulamaları önce Google Chrome ile daha sonra da farklı tarayıcılar ile çalıştırmayı deneyin. Pek çok yeni nesil uygulamanın çoğu browser'da ya çalışmadığını ya da hatalı çalıştığını göreceksiniz. Chrome'un Html5, Canvas ve SVG gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor olması, onu, yeni bir ürün olmasına rağmen rekabete dahil ediyor.

Google, Chrome tarayıcısı üzerinde yaptığı bir yeniliği duyurdu. Chrome Beta kullanıcılarının aktifleştirebileceği bu özellik ile, artık bilgisyarlarınızda Chrome Browser ile elinizi ve klavyenizi kullanmadan arama yapabileceksiniz.

Google'ın tarayıcısı Chrome'un ilk çıktığı zamanlardaki en büyük sorunu eklentilerinin olmayışıydı. Firefox kullanıcılarının bu nedenle ilgisini çekmemişti Chrome. Ancak daha sonra eklenti desteğinin gelmesiyle ve eklentilerin çıkması ile yavaş yavaş kullanıcı sayısını arttırmaya başladı Chrome.