Google'dan Flash'ı HTML5'e Çeviren Tool: Google Swiffy

HTML5, Flash'ın yerini ne kadar alabilir bu tartışıla dursun, Google Labs, Flash'ı Html5 ile değiştirmek için çalışıyor! Google Labs'da yer alan Swiffy uygulaması, Swf uzantılı Flash dosyalarınızı HTML5'e dönüştürmenizi sağlıyor.

SWF 8 ve Actionscript 2.0 ile hazırlanmış Flash dosyalarını çevirebilmeyi destekleyen Swiffy'nin çıktılarını en doğru Webkit temelli tarayıcılarda görüntüleyebiliyorsunuz.

Google Swiffy'e şuradan ulaşabilirsiniz.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Flash ve actionscript biliyorsanız ,  masaüstünüze Flash kurmadan web üzerinden çok kapsamlı olmayan uygulamalarınızı geliştirebilirsiniz.Bunun için wonderfl 'ye bakabilirsiniz.Ayrıca site üzerinde hazırladığınız uygulamaları size verilen if

Bir web sitesine ya da blog'a resimlerinizi etkili bir biçimde eklemek ve bunu da slayt şeklinde görsellik kazandırarak yapmak istiyorsanız , ayrıca Flash vs. 'ye de bulaşmayayım diyorsanız işte bu uygulamalar tam size göre :

Flash SlideShow Maker : Bu uygulama en beğendiklerimin başında geliyor.Pek çok tema ve geçiş efekti mevcut.İsterseniz müzik de ekleyebiliyorsunuz.Yalnız tek sorun , eğer lisansını almazsanız slayt'ın sonuna kendi logosunu ekliyor.Bence çok da problem değil , 50 resimlik bir slaytta sadece son karede 1-2 saniye o resmin görülmesi.Programı kullanınca ne kadar işlevsel ve kullanışlı olduğunu göreceksiniz.

Eğer flash ile hazırlanmış bir tasarıma ihtiyacınız varsa ve hem ücretsiz hem de kaliteli birşeyler olsun diyorsanız sizi bu isteklerinizi karşılayacak bir yer olan FlashMo 'ya alalım.

Flash Mob , toplu olarak ilginç eylemler yapan bir grup aslında.Dünyanın her yerinde bu olaya dahil olan insanlar var.

Ek$i'den bir entry alıntılayacak olursak :

mesele bill adli bir $ahsiyetin arkada$larina gonderdigi e-maillerle başlar. i$bu mailler forward edilir, turkce windows kullananlar tarafindan iletilir ve 200 kadar insan new york daki toys r us magazalarindan birinin, ki anlatilanlara inanacak olursak buyukmu bu toys r us, bissuru oyuncak falan varmi$ icerde, herneyse i$te buranin onunde toplanir. herkes burda mi? hah, eksik yoksa iceri girilir, magazanin icindeki kocaman dinazor maketinin onunde kollar havaya kaldirilip anlamsiz sesler cikartilir. sonra buyuk bir saygi ile maketin onunde secdeye varilir, isteyen icinden dua okur, sonra kalkip magazadan cikilir. [#3206300]

Sitenize ya da myspace gibi yerlere mp3 eklemek ve bunu insanlara dinletmek istiyorsanız burada çok çeşitli ve güzel mp3 playerlar var.Bu flash mp3 playerlarla sitenize uygun widgetları önizleme yapabilir ve kendiniz için oluşturabilirsin