Google Project Glass - Google Farklı Gözden Bakmamızı Sağlıyor

Google I/O konferansında sunumu yapılan bir ürün Project Glass. Talep edenlere 2013 yılında teslim edilecek ve şu anki fiyatı 1500$. Konferans sırasında bir şov eşliğinde sunulan Project Glass'ın o şova konu olan SkyDiving gösterisini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Project Glass: Skydiving Demo at Google I/O 2012

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Microsoft, oyun konsolu Xbox 360 için geliştirme aşamasında olan ve Project Natal ismi verilen bir kontrol sistemi geliştiriyor. Bu teknoloji ile oyunlar tamamen kablosuz olarak oynanabiliyor.

Bu tarz bir teknoloji hali hazırda Nintendo'nun Wii ürününde mevcut. bakalım Project Natal ile ne gibi yenilikler gelecek. Ürünle ilgili bir de tanıtım videosu mevcut:

Google Plus, çeşitli yollarla kullanıcı sayısını arttırmaya çalışıyor. Bu kapsamda faydalı olabilecek bir girişim de bugün hayatımıza girdi. Google servislerini Google Apps hesapları ile kullanan kullanıcılar için Google+'a giriş yolu da açıldı.

Eğer web dünyasının içerisinde yer alabilmek istiyorsanız Google'ı da yakından takip etmek zorundasınız. Ancak Google'ın o kadar çok servisi var ki, bu servislerde yapılan her güncellemeyi ayrı ayrı takip edebilmek büyük emek istiyordu.

Google Plus, bir eksiğini daha tamamladı. Facebook'da özellikle markaların kullanıcıları ile iletişime geçmek için kullandıkları Page özelliğinin bir benzerini Google+ için aktif etti. Firmalar için Google+ olarak nitelendirebileceğimiz Google Plus Pages için hazırlanan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

Google Adwords için uzun süredir beklenen bir özellikti ürün listeleme. Bu özellik sayesinde, ürün satışı yapanlar, direkt Adwords üzerinden satışlarını arttıracaklardır diye düşünüyorum.

Ancak ne yazık ki bu özellik şimdilik Türkiye için aktif değil. En kısa sürede kullanıma sunulmasını bekliyoruz.