Google Plus, Google Apps İçin Kullanıma Açıldı

Google Plus, çeşitli yollarla kullanıcı sayısını arttırmaya çalışıyor. Bu kapsamda faydalı olabilecek bir girişim de bugün hayatımıza girdi. Google servislerini Google Apps hesapları ile kullanan kullanıcılar için Google+'a giriş yolu da açıldı.

Google Apps kullanıcıları da hesaplarına Google Plus'ı ekleyerek, bu servisi kullanmaya başlayabilirler.

Konu hakkında daha fazla bilgiyi şuradan bulabilirsiniz.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları
Ezgi Mehpare kullanıcısının resmi

Google Plus, kullanıcı sayısını arttırmak için sürekli yenilik yapıyor ama sanki şu an sosyal medyaya hakim olan Facebook'un gerisinde kalıyor. Sıradışı ve ilgi çekici çalışmalar ile ancak Facebook'un tahtını sallayabilir.

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Google Plus, bir eksiğini daha tamamladı. Facebook'da özellikle markaların kullanıcıları ile iletişime geçmek için kullandıkları Page özelliğinin bir benzerini Google+ için aktif etti. Firmalar için Google+ olarak nitelendirebileceğimiz Google Plus Pages için hazırlanan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

Eğer web dünyasının içerisinde yer alabilmek istiyorsanız Google'ı da yakından takip etmek zorundasınız. Ancak Google'ın o kadar çok servisi var ki, bu servislerde yapılan her güncellemeyi ayrı ayrı takip edebilmek büyük emek istiyordu.

Google Play'de yer alan bir uygulama, ırkçı yaklaşımlar içerdiği için Google tarafından kaldırıldı. Bir geliştiricinin "Make me Assian", "Make me Indian", "Make me Russian" gibi isimlerle yayınladığı tüm uygulamalar için change.org'da bir aktivite başlatıldı.

HTML5, Flash'ın yerini ne kadar alabilir bu tartışıla dursun, Google Labs, Flash'ı Html5 ile değiştirmek için çalışıyor! Google Labs'da yer alan Swiffy uygulaması, Swf uzantılı Flash dosyalarınızı HTML5'e dönüştürmenizi sağlıyor.

Google'ın kitap arama servisini ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Google bu servis ile günde yaklışık 3500 kitabı tarıyor. Bazı nimetlerden yararlanmak için engelleri aşmanız gerekir. Google'ın karşısındada bir engel vardı. Amerikan Yayıncılar Birliği  bu işin izinsiz yapıldığını idda ediyordu. Google problemi halletti. Nasıl mı?

Google 125 Milyon $ ödeyerek kitap tarama işlemini yasal hale getirdi. Ve önünde bir engel kalmadı.

Sözleşmeyi “Google Kitap Arama Hesap Görme Sözleşmesi” adresinden  Türkçe inceleyebilirsiniz.