Google New ile Google Ürünlerini Yakından Takip Edin

Eğer web dünyasının içerisinde yer alabilmek istiyorsanız Google'ı da yakından takip etmek zorundasınız. Ancak Google'ın o kadar çok servisi var ki, bu servislerde yapılan her güncellemeyi ayrı ayrı takip edebilmek büyük emek istiyordu.

Google'ın duyurduğu yeni sitesi Google New ile ise artık tüm Google siteleri ile ilgili gelişmeleri tek bir yerden takip edebilmek mümkün.

Gözünüz artık Google New'de olsun ;)

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Tüm dünyanın ilgi odağı bugünden itibaren Güney Afrika 2010 Dünya Kupası'nda olacak. Eğer siz de bir futbol tutkunuysanız, dünya kupasındaki gelişmeleri Google servisleri sayesinde anında takip edebilirsiniz.

Google Plus, çeşitli yollarla kullanıcı sayısını arttırmaya çalışıyor. Bu kapsamda faydalı olabilecek bir girişim de bugün hayatımıza girdi. Google servislerini Google Apps hesapları ile kullanan kullanıcılar için Google+'a giriş yolu da açıldı.

Google Plus, bir eksiğini daha tamamladı. Facebook'da özellikle markaların kullanıcıları ile iletişime geçmek için kullandıkları Page özelliğinin bir benzerini Google+ için aktif etti. Firmalar için Google+ olarak nitelendirebileceğimiz Google Plus Pages için hazırlanan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

Google Play'de yer alan bir uygulama, ırkçı yaklaşımlar içerdiği için Google tarafından kaldırıldı. Bir geliştiricinin "Make me Assian", "Make me Indian", "Make me Russian" gibi isimlerle yayınladığı tüm uygulamalar için change.org'da bir aktivite başlatıldı.

HTML5, Flash'ın yerini ne kadar alabilir bu tartışıla dursun, Google Labs, Flash'ı Html5 ile değiştirmek için çalışıyor! Google Labs'da yer alan Swiffy uygulaması, Swf uzantılı Flash dosyalarınızı HTML5'e dönüştürmenizi sağlıyor.