Google "Make Me Assian" Uygulamasını Google Play'den Kaldırdı

Google Play'de yer alan bir uygulama, ırkçı yaklaşımlar içerdiği için Google tarafından kaldırıldı. Bir geliştiricinin "Make me Assian", "Make me Indian", "Make me Russian" gibi isimlerle yayınladığı tüm uygulamalar için change.org'da bir aktivite başlatıldı. Yaklaşık 10.000 kişinin imzaladığı öneriyi dikkate alan Google ise, bu ırkçı yaklaşımdan dolayı hem uygulamaları hem de geliştiricinin profilini sildi.

Bu hafta başından beri Twitter'da da #makemeracist etiketiyle 18 milyona yaklaşan twit atılmıştı. Google'ın bu duyarlı tavrı pek çok çevreden de olumlu tepki aldı.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Google Plus, çeşitli yollarla kullanıcı sayısını arttırmaya çalışıyor. Bu kapsamda faydalı olabilecek bir girişim de bugün hayatımıza girdi. Google servislerini Google Apps hesapları ile kullanan kullanıcılar için Google+'a giriş yolu da açıldı.

Google Plus, bir eksiğini daha tamamladı. Facebook'da özellikle markaların kullanıcıları ile iletişime geçmek için kullandıkları Page özelliğinin bir benzerini Google+ için aktif etti. Firmalar için Google+ olarak nitelendirebileceğimiz Google Plus Pages için hazırlanan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

Eğer web dünyasının içerisinde yer alabilmek istiyorsanız Google'ı da yakından takip etmek zorundasınız. Ancak Google'ın o kadar çok servisi var ki, bu servislerde yapılan her güncellemeyi ayrı ayrı takip edebilmek büyük emek istiyordu.

Google Play'de (Android Market), 21 Haziran'a özel bir kampanya var. En uzun gündüzün yaşanılacağı gün olan 21 Haziranda, bazı uygulamalar indirimli olarak satılıyor.