Google, Japonya Depremi İçin Kayıp Arama Motoru Hazırladı

Japonya'da, yaşanan 8.9 büyüklüğündeki depremin ardından oluşan tsunamiler nedeniyle ülke büyük bir felaket yaşıyor. Bu ortamda kaybolan insanlara ulaşılması için de Google bir servis başlattı; Person Finder: 2011 Japan Earthquake

Uygulama birini arıyorsanız ya da birisiyle ilgili bir bilginiz var ise paylaşmanızı sağlıyor. Şu anda sisteme 7200 kayıt girilmiş.

Umarız Japonya, en kısa sürede bu doğal afetin etkilerinden minimum zararla kurtulur.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Doğal afetler bütün dünya ülkelerinde yaşanmaktadır. Can ve mal kaybı yaşanmasına neden olan doğal afetler, birçok farklı nedenle, birçok farklı şekilde gerçekleşmekte ve insanları tedbir almaya itmektedir.

Google, Chrome tarayıcısı üzerinde yaptığı bir yeniliği duyurdu. Chrome Beta kullanıcılarının aktifleştirebileceği bu özellik ile, artık bilgisyarlarınızda Chrome Browser ile elinizi ve klavyenizi kullanmadan arama yapabileceksiniz.

Google Plus, çeşitli yollarla kullanıcı sayısını arttırmaya çalışıyor. Bu kapsamda faydalı olabilecek bir girişim de bugün hayatımıza girdi. Google servislerini Google Apps hesapları ile kullanan kullanıcılar için Google+'a giriş yolu da açıldı.

Google I/O konferansında sunumu yapılan bir ürün Project Glass. Talep edenlere 2013 yılında teslim edilecek ve şu anki fiyatı 1500$. Konferans sırasında bir şov eşliğinde sunulan Project Glass'ın o şova konu olan SkyDiving gösterisini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.