Google Drive ile Ücretsiz 5 GB Depolama Alanı ve Fazlasına Sahip Olun

Google Drive, diğer online veri depolama servislerinin pabucunu dama atmaya kararlı gibi duruyor. Zira Google Drive ile hiçbir ücret ödemeden 5 GB'lık bir alana sahip oluyorsunuz. Erişilebilirlik imkanları ve diğer Google servisleri ile entegre olması da cabası! Google Drive'ın sloganı; "Her şeyi saklayın. Her şeyi paylaşın." Google Drive'ı PC, MAC, Chrome OS ve Android cihazlar'da kullanabiliyorsunuz. iPhone ve iPad araçları da pek yakında kullanımda olacak.

Eğer size bir noktada 5 GB yetersiz gelirse ek ücret ödeyerek bu alanı arttırabiliyorsunuz.

 Depolama Alanı    Aylık Ücret
 25 GB                      $2,49
 100 GB                    4,99 ABD doları
 200 GB                    9,99 ABD doları
 400 GB                    19,99 ABD doları
 1 TB                         49,99 ABD doları
 2 TB                         99,99 ABD doları
 4 TB                        199,99 ABD doları
 8 TB                        399,99 ABD doları
 16 TB                      799,99 ABD doları

Google Drive'dan herhangi bir ek depolama alanı satın aldığınızda 10 GB olan Gmail kotanız da otomatik olarak 25 GB'a yükseliyor. Google Drive hakkında daha fazla bilgiyi şuradan alabilirsiniz.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları
Sevinç kullanıcısının resmi

5 GB gerçekten ciddi bir alan, Google'ın bu hizmeti oldukça cazip. Ayrıca ücretli depolama alanlarının da fiyatını gayet uygun buldum.

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Google Plus, çeşitli yollarla kullanıcı sayısını arttırmaya çalışıyor. Bu kapsamda faydalı olabilecek bir girişim de bugün hayatımıza girdi. Google servislerini Google Apps hesapları ile kullanan kullanıcılar için Google+'a giriş yolu da açıldı.

Eğer web dünyasının içerisinde yer alabilmek istiyorsanız Google'ı da yakından takip etmek zorundasınız. Ancak Google'ın o kadar çok servisi var ki, bu servislerde yapılan her güncellemeyi ayrı ayrı takip edebilmek büyük emek istiyordu.

Google Plus, bir eksiğini daha tamamladı. Facebook'da özellikle markaların kullanıcıları ile iletişime geçmek için kullandıkları Page özelliğinin bir benzerini Google+ için aktif etti. Firmalar için Google+ olarak nitelendirebileceğimiz Google Plus Pages için hazırlanan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

Google Play'de yer alan bir uygulama, ırkçı yaklaşımlar içerdiği için Google tarafından kaldırıldı. Bir geliştiricinin "Make me Assian", "Make me Indian", "Make me Russian" gibi isimlerle yayınladığı tüm uygulamalar için change.org'da bir aktivite başlatıldı.