Google Doodle'da Pacman Logosu ve Oyunu

Google, özel günlerde değiştirdi logosunu bu sefer interaktif ve eğlenceli bir hale getirmiş. Pacman oyununun 30.yılı nedeniyle, logo ilk etapta bir Pacman labirenti görünümünde geliyor. Biraz beklediğinizde ise iş değişiyor ;)

Google logosunun olduğu alanda oyunu oynayabiliyorsunuz. Ayrıca "Kendimi Şanslı Hissediyorum" butonunun yerini ise "Jeton Atın" almış. Bu sayede gameover olduğunuzda oyuna yeniden başlayabiliyorsunuz.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Daha önce şurada verdiğimiz haberde Google ın Arama sayfasına, Pacman oyununu eklediğini duyurmuştuk.

Google'ın ücretsiz olarak sunduğu Sites servisinde bildiğiniz gibi isteyenler site oluşturabiliyorlar. Birileri de bu servisi kullanarak yine Atatürk'e hakaretler içeren bir site hazırlamış. Bu tabiki istenmeyen ve doğal olarak tepki çeken bir durum ancak sorun daha farklı. Bu durumu görüp de mahkemeye başvuran kişiler, sitenin altındaki "Kötüye Kullanımı Bildir" bağlantısını değil de "Google Sites tarafından desteklenmektedir" yazısını dikkate almışlar. Durum böyle olunca da oradaki destek kavramının Google'ın sağladığı altyapı olduğunu anlamayıp, siteye bir destek sağladıklarını düşünmüşler sanırım. Umarım bu sefer de sadece ilgili site kapatılmayıp tüm Google'a erişimi engellemezler. Yok canım daha neler, yapmazlar herhalde...

Google+, açıldığı günden beri ilgiliyle takip edilmeye devam ediyor. Google Plus'a olan ilgiyi daha da arttıracak hamle ise pek yakında geliyor: Google Plus Games.

Google+ oyunları, şüphesiz ki kullanıcıların ilgisini çekecektir. Google'ın resmi blogundaki görüntüye göre şu anda 16 oyun hazırlanmış görünüyor.

Google Plus, çeşitli yollarla kullanıcı sayısını arttırmaya çalışıyor. Bu kapsamda faydalı olabilecek bir girişim de bugün hayatımıza girdi. Google servislerini Google Apps hesapları ile kullanan kullanıcılar için Google+'a giriş yolu da açıldı.

Eğer web dünyasının içerisinde yer alabilmek istiyorsanız Google'ı da yakından takip etmek zorundasınız. Ancak Google'ın o kadar çok servisi var ki, bu servislerde yapılan her güncellemeyi ayrı ayrı takip edebilmek büyük emek istiyordu.