Google Chrome'un Gücünü Chrome Experiments ile Farkedin

Google'ın tarayıcı pazarındaki ürünü Chrome, basit arayüzü ile sempati topluyor. Peki Chrome'un tarayıcı dünyasına getirdiği tek şey arayüzü mü? Tabiki hayır. Chrome'un özelleştirilmiş motoru, daha iyi bir web deneyimini vaad ediyor. Chrome'un gücünü anlayabilmek için Chrome Experiments adresindeki uygulamaları önce Google Chrome ile daha sonra da farklı tarayıcılar ile çalıştırmayı deneyin. Pek çok yeni nesil uygulamanın çoğu browser'da ya çalışmadığını ya da hatalı çalıştığını göreceksiniz. Chrome'un Html5, Canvas ve SVG gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor olması, onu, yeni bir ürün olmasına rağmen rekabete dahil ediyor.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Google'ın tarayıcısı Chrome'un ilk çıktığı zamanlardaki en büyük sorunu eklentilerinin olmayışıydı. Firefox kullanıcılarının bu nedenle ilgisini çekmemişti Chrome. Ancak daha sonra eklenti desteğinin gelmesiyle ve eklentilerin çıkması ile yavaş yavaş kullanıcı sayısını arttırmaya başladı Chrome.

Google sonunda browser işine de el attı ve Chrome 'u duyurdu.Chrome , WebKit'i çekirdek olarak alıyor.Açık kaynak olan Google Chrome 'da pek çok farklı özellik de bulunuyor. Mesela sekmeler , sitelerin görüntülendiği ekranın hemen üstünde değil de , pencerenin en üstünde yer alacak.Ayrıca bir sekmede yer alan site çöktüğünde tamamen browser değil , sadece o sekme kapanacak.Google , Chrome'un sunumunu ise biraz farklılık göstererek karikatür şeklinde yapmış.Bakalım Google bu sefer de başarılı olabilecek mi?

Google Chrome tarayıcınızı kullanarak 3 arkadaş aynı anda müzik yapmaya ne dersiniz? Nasıl olacak bu sorusunun cevabı Chrome Jam. Chrome Jam gerçek zamanlı olarak arkadaşlarınızla ortak müzik yapmanızı sağlıyor.

Google, Chrome tarayıcısı üzerinde yaptığı bir yeniliği duyurdu. Chrome Beta kullanıcılarının aktifleştirebileceği bu özellik ile, artık bilgisyarlarınızda Chrome Browser ile elinizi ve klavyenizi kullanmadan arama yapabileceksiniz.

Google'ın Chrome'unun şu anda sadece Windows için var olması sebebiyle Linux ve Mac kullanıcıları bu tarayıcıyı test edemiyorlar. Ancak bu platformlarda da çareler tükenmiyor tabiki.