Google Analytics Sayfa Hızı İstatistiğini Ekledi

Web sitelerinin istatistik bilgilerini takip etmek için büyük çoğunluğun kullandığı servis olan Google Analytics, yeni bir özellik devreye aldı : Site Speed Analytics Report.

Google Analytics bir süre önce yeni bir arayüzü kullanıcılarına sunmuştu. Site hızı analizleri de bu yeni arayüze geçiş yaptığınızda karşınıza çıkıyor. Ayrıca site hızı analizini kullanabilmek için, mevcut analytics kodunuzda da bir değişiklik yapmanız gerekiyor.

Google Analytics Site Speed Analytics Report ile ilgili daha detaylı bilgilere resmi Analytics blogundan ulaşabilirsiniz.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Az önce istatistiklere baktım ve son on dakikadır Google'dan ziyaretçi gelmemişti. Bir terslik olduğunu farkettim ve Google üzerinden bir arama yaptım. Aradığım her site için Google "Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir" uyarısını ekliyordu ve hala ekliyor. Bu durum sadece bende mi böyle yoksa herkes'de mi bilmiyorum. Bunlar da ekran görüntüleri :

İnternet sitesi sahiplerinin, en önemli gelir kaynaklarından birisi olan Google Adsense, yeni arayüzünü beta olarak kullanıma sundu.

Yeni Adsense arayüzü, biraz Google Analytics'i anımsatıyor. Bunun bazı avantajları ve dezavantajları olmuş.

Eğer web dünyasının içerisinde yer alabilmek istiyorsanız Google'ı da yakından takip etmek zorundasınız. Ancak Google'ın o kadar çok servisi var ki, bu servislerde yapılan her güncellemeyi ayrı ayrı takip edebilmek büyük emek istiyordu.

Google yeni bir hizmeti kullanıma açtı : Public DNS. Google'ın Public DNS servisi ile vermeyi vaad ettiği şey ise daha hızlı bir internet. Bir site adresini tarayıcınıza yazdığınızda bunu daha hızlı çözümleyip size cevap vermeyi amaçlıyor.

Teknoloji dünyasının dev isimlerinden olan Google, bilindiği üzere geçtiğimiz senelerde cep telefonu Google Nexus S’i piyasa sunmuştu. İşte herkesin büyük dikkatini çeken Google Nexus S’in yepyeni modelinin piyasa çıkış tarihi: