Gitar Çalmayı Nasıl Geliştirebilirim?

Gitar Çalmayı Nasıl Geliştirebilirim?

Gitarla ilgisi olan herkes biran gelirki bazı sorularla karşılaşır , hele ki bu işe yeni başladıysanız öğrenmeniz gereken pek çok bilgi vardır.İşte size internet üzerinde bulabileceğiniz gitar dersleri ve eğitici bilgiler…

gitarturk :çok sağlam bir arşiv , video derlerden egzersizlere,animasyonlardan teorik bilgilere , virtüoz egzersizlerine kadar pek çok bilgi var.
: akorların basılış şekilleri .
garaj : nota arşivi..
gitarakor: Akor arşivi , Akor Cetveli , Ritimler
guitarplayertv : izleyerek öğrenin…
ultimate guitar tabs : 250.000 ‘den fazla tab arşivi…
guitar.about : yeni başlayanlar için gitar derleri…
guitarnoise : gitar derleri ve makaleler… örnek olarak [ kolay gitar riffleri ] [ Do majör tunning ] ….
guitarlessonworld : sağlam bir arşiv,blues , jazz ağırlıklı ve grafiklerle desteklenmiş…
guitartricks : bu yazı hazırlanırken 2981 adet ders vardı…
jazz guitar : Jazz ve blues dersleri..Gerçekten çok iyi…
dolphinstreet : video dersler…
freeguitarvideos : Burası da geniş bir arşiv…
guitar for beginners : yeni başlayanlar için..Dinleyerek öğrenin…

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları
Gitarist kullanıcısının resmi

Çok faydalı bir derleme olmuş. Gitar öğrenmek isteyenlerin ihtiyaç duyabileceği pek çok kaynak bağlantı mevcut. Teşekkürler.

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Web siteleri ihtiyaçlara göre hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor.İşte yine spesifik bir web sitesi daha : Gitar Nasıl Akort Edilir ? Bu sitede sadece gitar akort'u ile ilgili değil , gitarla ilgili pek çok konuda bilgi bulabilirsiniz.Ayrıca gitarınızı Standart ( E A D G B E) akort dışında pek çok alternatif şekilde de akort edebilirsiniz(Tabiki önce bu akort tekniklerinde çalmayı bilmeniz gerekir).Ayrıca site size akort ekranını kendi sitenize entegre edebilmeniz için bir embed kodu da veriyor , işte sonuç :

Android için denediğim pek çok gitar uygulaması var ancak nihayet ücretsiz ve güzel bir uygulama bulabildim: Robotic Guitarist Free. Sadece gitar değil, ücretsiz halinde bile piano ve flüt gibi başka enstrümanlar da var uygulamanın içerisinde.

Gitar dünyasının en bilinen markalarından biri olan Ovation , hem ses kaydı yapabilen hem de bu kayıtları ya da yükleyebileceğiniz diğer parçaları oynatabilen bir gitar üretmiş.

Bu gitar sayesinde şarkılarınızı çalarken aynı anda kayıt da yapabilirsiniz ve harici bir ekipmana ihtiyaç duymazsınız. Bence besteciler için süper bir ürün.İlhamın ne zaman geleceği belli olmaz ve gitarınızın yanınızda olduğu her an bir kayıt cihazı bulamayabilirsiniz.

Bu ürünü aynı zamanda bir mp3 player gibi de kullanabilirsiniz.Detaylar için şuraya bakabilirsiniz.

Popüler bloglama uygulaması Wordpress için çeşitli sitelerce hazırlanmış 100'den fazla video ders ve örnek şurada listelenmiş.Temel düzeyden , gelişmiş kullanıcılara kadar pek çok k