Fiyatı Ucuz Ama Kullanışlı Akıllı Telefonlar

Fiyatı Ucuz Ama Kullanışlı Akıllı Telefonlar

Eskiden sadece “alo” demek ya da mesajlaşmak için kullandığımız cep telefonları artık hayatımızın neredeyse olmazsa olmazı. Bunda en büyük rolü oynayanlar da kesinlikle akıllı telefonlar. Akıllı telefonlar denilince insanın aklına binlerce uygulama ve oyun ile hayatı daha kolaylaştıran ve eğlenceli vakit geçirmemizi sağlayan modeller geliyor aklımıza tabii ki. Peki bunların fiyatları ne alemde diye düşünüyorsanız, ne yazık ki bir kısmı çok pahalı. Bir aylık maaştan fazla olan modeller bile mevcut. Biz de sizler için daha uygun fiyata alınabilecek, ucuz fakat en pahalı telefonlar kadar çok fonksiyona sahip gelişmiş akıllı telefon modellerini listeledik. Bu telefonların hepsi kendi sınıflarında lider olabilecek düzeyde ve günlük hayatınızı kolaylaştırmak için tasarlanmış.

HTC One SV

HTC’nin telefonlardaki ustalığını bilenler zaten bu modeli de biliyor. 5 MP kamerası, 4.3 inç ekran büyüklüğüne sahip olan HTC One SV model telefon gerçekten göze hoş gelen bir tasarıma sahip. Özellikle şarj aletine bağlı yaşamayı sevmeyenler için de ideal bir pil ömrü var. İnternetle arası iyi olan ve telefonla genelde internette işlemler yapmak isteyenlerin beklentilerini karşılayacak kadar hızlı. 1 GB RAM’i olan cihaz ayrıca 1.2GHZ çift çekirdek işlemciye sahip. 8GB da hafızası var, ayrıca Android işletim sistemine sahip.

Samsung Galaxy Trend Lite

Android 4.2 JellyBean işletim sistemini kullanan Samsung Galaxy Trend Lite, 4 inch ekran ve 3 MP kameraya sahip. Samsung Apps’in kaliteli ve çok sayıda uygulama piyasasından da uygulamalar indirebileceğiniz bu cihazda GooglePlay Store’dan da oyunlar indirebilirsiniz. 4GB bellek ve hareket sensörü de cihazın diğer özellikleri. Telefonun boyutu ise 121,5 x 63,1 x 10,85 mm. Ağırlık olarak da yaklaşık 126 gram. En uygun Samsung Galaxy Trend Line telefonları sayfasında fiyatlarını da inceleyebilirsiniz.

Sony Xperia U

Dokunmatik ekrana sahip olan Sony Xperia U, işletim sistemi olarak Android’in Ice Cream Sandwich sürümünü kullanıyor.  Tasarım açısından güzel bir görünüme sahip olan bu akıllı telefonda Sony Xperia serisinin öne çıkan özelliklerinin çoğu mevcut. Çift çekirdekli oldukça hızlı ve 1GHz işlemciye sahip.

Nokia Lumia 620

Tasarımı ile özellikle gençler arasında popüler bir telefon olan Lumia 620, MS Office uygulamalarını rahatlıkla kullanabileceğiniz bir telefon. 1 GHz hıza sahip ve SnapDragon S4 işlemciye sahip. Bu çapta bir telefon için güzel bir özellik olan 5 MP de kameraya sahip. 3.8 inch ekrana sahip. 61 saat müzik çalabiliyor.

Motorola Moto G

4.5 inch ekrana sahip olan Motorola Moto G, dört çekirdekli 1.2GHz bir işlemciye de sahip. 1GB RAM’i olan telefonun 5 MP kamerası da var. Eğer #selfie çekmeyi seviyorsanız 1.3 MP olan bir de ön kamera var. İşletim sistemi olarak da Android 4.4 KitKat kullanıyor. Tasarım açısından da gayet başarılı.

Genel Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Apple firmasının üretmiş olduğu MacBook Pro ürünün 15 inç modeli, kendine özel yenilikleriyle gelecek. MacBook 15 inç, beklendiği gibi Retina ekrana sahip olacak.

Ev ve iş yerlerimizde kullandığımız birçok eşya bulunmaktadır. Her birinin kullanım amacı farklı olup, birçoğu da kullanıldıkları ortamlara hoş görünümler sağlamaktadır.

Hayatımızı kolaylaştıran, zamanlarımızın büyük kısmını kendimize ve sevdiklerimize ayırmamızı sağlamakta olan beyaz eşyalar şimdilerde oldukça üstün tasarım ve özelliklere sahip üretilmektedirler.

Android Wear, Google'ın Akıllı Saatler (smartwatches) için geliştirdiği işletim sisteminin adı. Akıllı telefonlar hayatımızın içine bu denli girmişken bu akıllı ve giyilebilir cihazlara bakalım ne kadar sürede adapte olacağız.

Sony Xperia serisi, cep telefonu sektöründe özel bir yere sahip. Sony, diğer markalardan farklı ve kendine özgü değerleri ön plana çıkartıyor bu seride: Üstün fotoğraf kalitesi, uzun pil ömrü ve tasarım şıklığı.