Fifa 15'te Türkiye Ligi'nin Bulunması İçin Yoğun Talep Sürüyor!

Fifa 15'te Türkiye Ligi'nin Bulunması İçin Yoğun Talep Sürüyor!

Dünya'nın en çok oynanan futbol oyunu olan Fifa, son birkaç yıldır Türk oyuncuları üzüyordu. Electronic Arts çeşitli sebepler nedeniyle birkaç yıldır Spor Toto Süper Lig'i oyuna eklemiyordu. Bu sebepler Fenerbahçe'nin şike soruşturması ve federasyonun lisans anlaşmasında sıkıntı çıkarması sonucunda Electronic Arts'ın klüplerle tek tek anlaşma gerekmesi olarak gösteriliyor. Fifa 12 ile birlikte Türkiye Ligi'ni kaldıran ünlü oyun firması, Fifa 12, Fifa 13, Fifa 14 oyunlarında ülkemizden sadece Galatasaray'a yer vermişti.

Ülkemizde de oldukça oyuncusu bulunan Fifa serisinin bu hareketi Türk oyunculardan büyük tepki toplamaya devam ediyor. Şu ana kadar Twitter üzerinden sayısız tweet atıldı ve bir imza kampanyası düzenlendi. Ancak gösterilen tepkiler gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Şu anda Türk oyuncular ligimizin Fifa 15'te yer alması için sosyal medya hesaplarından büyük bir çaba gösteriyorlar. Oyun yapımcıları aralıksız mail ve tweet yağmuruna tutuluyorlar.

Geçtiğimiz aylarda Fifplay tarafından başlatılan bir ankette oyuncuların Fifa 15'te en çok Türkiye Ligi'ni görmek istediklerini görüyoruz. "Fifa 15'te En Çok Hangi Ligi Görmek İstersiniz?" başlığı altında açılan oylamada tam 1 milyon kişi oy kullandı. Bu ankette en çok oy toplayan 20 ülkenin başında Türkiye yer alıyor. İşte oylamadaki ilk 5 ülke ve ligleri:

  1. Türkiye Ligi (105,851 oy)
  2. Fas Ligi (99,601)
  3. Malezya Ligi (81,724)
  4. Cezayir Ligi (81,420)
  5. Mısır Ligi (80,987)

Bu 5 ülkeyi sırasıyla Venezuela, Endonezya, İran, Peru ve Ukrayna takip ediyor. Macaristan, Uruguay, Finlandiya ligleri ise ilk 10'a giremeyen ülkeler arasında. Acaba Electronic Arts bu oylamayı ciddiye alıp ligimizi oyuna ekleyecek mi merakla bekliyoruz.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

EA Sports firmasının en sevilen oyunlarından birisi olan Fifa serisinin 2010 sürümünde, oyun ve futbolseverleri daha da mutlu edecek güzellikler yer alıyor. Futbol oyuncuları arasında, oyuna hakimiyetin bir göstergesi olarak görülen özel futbolcu hareketleri Fifa 2010'da bir hayli fazla olarak bulunuyor.
İşte Fifa 2010'da yapabileceğiniz yeni hareketler ve tuş kombinasyonları:

EA Sports'un en popüler oyunlarından olan Fifa serisi, bir kaç ay sonra Fifa 2012 ile bizlerle birlikte olacak. Futbol tutkunlarının severek oynadığı oyunun bu versiyonu ile ilgili ortaya çıkan ilk video ise futbolcuların karşılaşma sahneleri oldu. Fifa 2012 nasıl olacak diyorsanız, aşağıdaki videodan bir fikir edinebilirsiniz:

EA Sportѕ, PlaуStation 3 vе Xbox 360 için уeni futbоl oyununu duyurdu. 2014 FIFA Wоrld Cup Brazil аdındаki oyun, adından da belli оlacağı üzere Dünya Kupası için özel geliştirilmiş bir futbol sіmulasyon oyunu оlacak.

Bilgisayar oyunları çağımızda her geçen gün müthiş bir gelişme yaşıyor. Yenilenen teknolojiler, çizimler, ortam modellemeleri, insan modellemeleri, grafik motorları vs. Tabi bir yerde pazar olarak da oldukça büyük.