Facebook'un Paper'ı Apple'ın En İyi 100 Uygulamasının İçine Girdi

Facebook'un Paper'ı Apple'ın En İyi 100 Uygulamasının İçine Girdi

Facebook'un geçtiğimiz haftalarda yayınladığı haber okuma uygulaması olan Paper, aradan geçen bu çok kısa süre içerisinde, Apple'ın en popüler 100 ücretsiz uygulamasının içine girmeyi başardı. Paper uygulaması, Facebook'un bağımsız olarak çalışan uygulama pazarına da önümüzdeki dönemde daha fazla yöneleceğinin sinyallerini veriyor.

Facebook'un geçmişte çıkardığı Poke uygulamasını bir kenara bırakırsak, hala Facebook, Facebook Messenger ve Instagram gibi 3 uygulama ile Apple App Store'da ilk 20 içinde yer alıyor.

Dünya çapında sevilerek kullanılan Flipboard uygulaması şu anda App Store'da 700.sırada. Linkedin'in geçen sene satın aldığı Pulse uygulaması da hiç ilk 1500 ücretsiz uygulamanın içerisine giremedi.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Uzun zamandır pek çok kişi, FourSquare ve benzeri sitelerde bulunduğu konumu mobil cihazları ile seçip, yine o site üzerindeki takipçilerine sunuyordu. Bu sayede o site üzerinde, arkadaşlarının nerelerde olduğunu ve aynı mekanda olan arkadaşlarını görebiliyorlardı.

Facebook kullanım oranını, şimdi mobil alanda yaptığı atakla daha da arttıracak. Facebook, GSM operatörleri ile yaptığı anlaşma sayesinde, kullanıcılarına, mobil cihazlardan ücretsiz bağlantı imkanı sağlıyor. Bu uygulama, 3 operatörde de (Turkcell, Vodafone, Avea) geçerli.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın yeni sahibi Facebook oldu. Facebook WhatsApp'ı 16 Milyar Dolar karşılığında satın aldı. Bu anlaşma Facebook'un şimdiye kadar yaptığı en büyük satın alma oldu.

Facebook blogunda, Mark Zuckerberg'in yaptığı açıklamaya göre Facebook, 500 milyon aktif kullanıcıya ulaşmış. Yazıda, bu gelişmenin Facebook için önemli bir basamak olduğu ve insanların daha geniş ağlar kurabilecekleri belirtilmiş.

Nexum’un TRT Haber için geliştirdiği Windows 8 uygulaması kullanıcıların hizmetine sunuldu. Trthaber.com’un Windows 8 uygulaması ile kullanıcılar her an ve her yerden Türkiye ve dünyanın gündemini takip edebilecekler.