Facebook YoVille Oyunu

Zynga firmasının sonu Ville ile biten oyun rüzgarına kapılması ile birlikte karşımıza yeni bir oyun daha çıkıyor. Oyundaki amacınız sahip olduğunuz evinizi düzenlemek, çevrenizdeki insanlarla sohbet etmek, para ve puan kazanmak. Kazandığınız puanlar ile seviyenizi atlatabiliyor, paralarla ise evinizi baştan aşağıya dekore edebiliyor ve kendi kıyafetlerinizi değiştirebiliyorsunuz.

Peki YoVille oyunundan nasıl para kazanabilirsiniz? Bunun için oyunda bulunan çeşitli mekanlarda çalışmanız gerekmektedir. Örneğin taksicilik yapabilir veya madende çalışabilirsiniz. Böylece çeşitli oranlarda para kazanma olanağına sahip olabileceksiniz. Kazandığınız paraları ister biriktirebilirsiniz isterseniz de evinizi dekore etmek için çeşitli dekorasyon malzemeler alabilirsiniz.

Oyunda her Zynga oyununda olduğu gibi hediye sistemi de bulunmakta. Bu sistem ile arkadaşlarınıza hediye gönderebiliyor veya arkadaşlarınızdan hediye alabiliyorsunuz. Her 8 saatte bir aynı arkadaşınıza yeniden hediye gönderme şansınız bulunmaktadır. O yüzden ne kadar çok arkadaşınız olursa, evinizi dekore ederken o kadar çok bedava dekorasyon malzemesi olacaktır. Bunun için facebookunuzdaki YoVille oynayanlar ile mutlaka arkadaş olun.

Oyunda güzel olan ise, dekorasyon malzemelerinin farklı renklerde olabilmesi. Örneğin, kırmızı bir koltuk var ise mutlaka mavi renkli bir koltukta bulunmakta. Böylece hediye gönderirken veya dekorasyon malzemesi satın alırken kendi zevkinize uygun malzemeler seçebiliyorsunuz. Oyunda başkalarına mesaj göndermek istiyorsunuz, mesaj göndermek istediğiniz kişinin kafasına tıklıyorsunuz ve göndermek istediğiniz mesajı yazıyorsunuz. Oyunda diğer kişilerle sohbet etmenizi sağlayacak güzel bir arayüz bulunmakta. Böylece kısa sürede oyun içinde sosyalleşebiliyorsunuz.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Ülkemizde kutlanmakta olan en özel günlerden biri de hiç şüphe yok ki öğretmenler günüdür. Bu gün her yerde büyük bir coşku ile kutlanmak ile beraber hemen hemen herkes kendisine ve öğretmenine en uygun olan öğretmenler günü hediyesi için araştırmalara başlamaktadır.

Dünyanın önde gelen mobil platformu LINE, 50MB ücretsiz internet olanağı sağlayarak kullanıcılarının iletişim olanaklarını artırmalarına ve birbirleriyle dayanışmalarına katkıda bulunuyor.  Mesajlaşma, yüksek kalitede sesli ve görüntülü arama, sesli mesaj, fotoğraf ve lokasyon göndermeyi bir arad

Bu oyun Zynga firmasının yapmış olduğu Fishville oyununa rakip olarak görünse de, kesinlikle görsel olarak rakip olamayacak düzeyde.

Bir süredir bloglarda yer alan hediye kampanyaları dikkat çekiyor. Arada sadece hediye vermiş olmak için yapılmış çekilişler olsa da iyi hediyeler dağıtanlar da yok değil. İşte bir kaç kampanya düzenleyen site:

Cehennem.Net: Internet Explorer ve Firefox karşılaştırmasını içeren bir yarışma düzenliyorlar ve 8 GB Flash Disk veriyorlar.

NeYazsak.Com:Yazılarına yorum yazmanın yeterli olduğu bir çekiliş ile 1 TB Disk, Philips erkek bakım seti ve 2 adet 1 Gb ram veriyorlar.

XBil.Org: Yine yazılarını yorumlayan veya tanıtan kişilere çekilişle Nokia 1208 veriyorlar.

Facebookta yine bir çok kişinin oynadığı oyunlardan birisi de Pet Society oyunu. Öncelikle oyunu oynayabilmeniz için bir adet facebook hesabınız olması gerekmekte.