Facebook Sosyal Ağ Aramasını Kullanıma Açtı

Facebook, Graph Search adını verdiği, Sosyal Ağ Araması özelliğini kullanıma açtı. Sosyal Ağ Araması beta olarak şu anda sadece Facebook'u İngilizce kullanan ABD lokasyonlu kişilere açık. Ancak Sosyal Ağ Araması tanıtım sayfasında Türkçe bilgiler yer alıyor.

Facebook sosyal ağ araması ile, örneğin; "Arkadaşlarımın sevdiği kitaplar", "Bisiklet seven insanlar", "Arkadaşlarımın  beğendiği müzikler", "Akrabalarımın tatil fotoğrafları" gibi aramalar yapılabilecek. Bu noktada Facebook gizlilik ayarlarınızı tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Zira herkese açık bilgileriniz, bu arama özelliği ile daha kolay ulaşılabilir olacak.

Facebook Sosyal Ağ Araması tanıtım sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Facebook geçtiğimiz günlerde Graph Search özelliğini devreye aldı. Bu özellik ile artık profilinizde paylaştığınız her şey daha kolay ulaşabilir oluyor.

İnternet, geçirdiği evrim ile belirli bir medya gücüne sahip oldu. Artık pek çok kuruluş internet organlarını kullanarak reklamlarını yapıyor, çeşitli siteler aracılığı ile kitlelere ulaşıyor. Viral reklam kampanyaları ana haber bültenlerine kadar çıkıyor.

Her ne kadar ülkemizde Recep İvedik filminden sonra popülerliğini bir nebze olsun yitirse de - :) - Facebook hala işini iyi yapan bir site.İlk zamanlar ingilizce bilmeyenler için bazı eklentiler yardımı ile site Türkçe kullanılabiliyordu.Daha sonra sessiz sedasız arka planda sürdürülen facebook'u türkçeleştirme çalışmalarına da bir yolunu bulup , girip kullanma imkanı doğmuştu.Ama artık hiçbir ek çabaya gerek kalmadan facebook'a girince site Türkçe geliyor.Ne diyelim , yurdum insanına hayırlı olsun :)

Sosyal ağlar şüphesiz ki son dönemin en popüler mecraları. Her büyük oyuncu da burada önemli bir paya sahip olmak istiyor. Sosyal ağ pazarının bu seferki yeni oyuncusu sanırım Microsoft.

Uzun zamandır pek çok kişi, FourSquare ve benzeri sitelerde bulunduğu konumu mobil cihazları ile seçip, yine o site üzerindeki takipçilerine sunuyordu. Bu sayede o site üzerinde, arkadaşlarının nerelerde olduğunu ve aynı mekanda olan arkadaşlarını görebiliyorlardı.