Facebook Rummi Plus Nasıl Oynanır? Nasıl Çip Yüklenir?

Facebook Rummi Plus Nasıl Oynanır? Nasıl Çip Yüklenir?

Peak Games'in Facebook üzerinden oynanabilen oyunlarından birisi olan Rummi ya da Rummy Plus, Okey ve 101 oyunlarının bir karması gibi düşünülebilir. Bu keyifli oyun ilk etapta size farklı gelebilir ancak alıştıkça oldukça keyifli ve beyin jimnastiği yaptıran, sadece şans faktörünün geçerli olmadığı bir oyun olduğunu anlıyorsunuz.

Diğer Peak Games oyunlarında olduğu gibi Rummy Plus'da da Pepsi kapaklarından çıkan kodlar ile çip yükleyebiliyorsunuz. Oyun, düz okey ya da 101 gibi bir kaç el oynanıp sonuca gidilen bir oyun değil. Tek elde oyun sonuçlanıyor. Bu da daha hızlı çip kazanıp kaybetmenize olanak veriyor.

Gelelim oyunun nasıl oynanacağına; Facebook Rummi Plus oyununda elinizden taş atmak  diye bir şey yok. Yerden taş çekerek elinizde perler yapıp bunları açmaya çalışıyorsunuz. İlk defa el açarken, açtığınız perlerin sayısının toplamının en az 30 olması gerekiyor. Bunun ardından istediğin sayıda per açabilirsiniz. Ayrıca elinizdeki taşları yerdeki perlere de işleyebilirsiniz.

Oyunu keyifli kılan en önemli kuralı ise elinizde per olmasa bile yerdeki taşlardan bir anlamda çalarak per yapabiliyor olmanız. Bir örnek vermek gerekirse, Örneğin elinizde 2 adet 13 var iki farklı renkte. Yerde de 10-11-12-13 var ve sizin elinizdeki taşlardan farklı bir renkte. Yere elinizdeki iki adet 13'ü açıp, yerdeki diğer perin 13'ünü de alarak perinizi tamamlayabiliyorsunuz. Yalnız yerden taş alırken aldığınız dizide, yine bir per kalması gerekiyor. Yani sadece 3 taş içeren bir perden taş alamazsınız ya da alırsanız yerde kalan diğer iki taşı da başka perlere işlemeniz gerekir.

Peak Games'in Rummy Plus oyununda "okey" dediğimiz taşlar isim değiştirmiş ve joker olmuş. İki adet joker taşı istediğin yerde kullanabiliyorsunuz. Temel olarak oyunun kuralları bunlar. Bir hilesi var mıdır yok mudur emin değilim. Elindeki taşları bitiren oyunu ve çipleri de kazanıyor. Oyunda sadece Türkiyeden kullanıcılar yok. Pek çok dil desteği olduğu için Dünyanın pek çok ülkesinden farklı insanla karşılıklı oynayabiliyorsunuz.

Oyunu ayrıca mobil cihazlarınızdan da oynayabilirsiniz. Marketlerde uygulaması yer alıyor. Facebook üzerinden oynamak için şuraya gidebilirsiniz. Keyifli oyunlar.

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Facebook'u insanlar arasında popüler yapan en önemli nedenlerden birisi de "eğlenerek zaman öldürülebilmesi". Oyunlar şüphesiz ki bunun en önemli parçası. Facebook üzerinde arkadaşlarınızla ya da hiç tanımadığınız başka insanlarla bir masaya oturup 100 Okey oyununu oynayabiliyorsunuz.

Facebook'da bizim kültürümüzde de yer alan en keyifli oyunların başında okey geliyor. Bunun sebepleri arasında eşli, tek olarak, 101, katlamalı, katlamasız gibi alternatiflerinin yer alması ve bir topluluk oyunu olması olabilir. Bunu  elbette tavla takip ediyor.

Oyun "canavarlarının", en büyük sıkıntılarından birisi de, bilgisayar üzerinde oyun oynarken klavyeyi verimli kullanamamak ve oyunların tüm esnekliğinden yararlanamamak. İşte bu noktada oyuncuların imdadına, oyun oynamak için özel üretilmiş klavyeler yetişiyor.

Bu oyun Zynga firmasının yapmış olduğu Fishville oyununa rakip olarak görünse de, kesinlikle görsel olarak rakip olamayacak düzeyde.

Son günlerde telefonuma yüklediğim bir oyunla keyifli zaman geçiriyorum; Peak Games'in Kim Bilir isimli oyunu. Benim gibi bilgi yarışmalarının hastasıysanız sizin de seveceğinize eminim. Kim Bilir'i oynarken bir internet bağlantısı da gerekmiyor.