FaceBook Resmi Olarak Türkçe Oldu

Her ne kadar ülkemizde Recep İvedik filminden sonra popülerliğini bir nebze olsun yitirse de - :) - Facebook hala işini iyi yapan bir site.İlk zamanlar ingilizce bilmeyenler için bazı eklentiler yardımı ile site Türkçe kullanılabiliyordu.Daha sonra sessiz sedasız arka planda sürdürülen facebook'u türkçeleştirme çalışmalarına da bir yolunu bulup , girip kullanma imkanı doğmuştu.Ama artık hiçbir ek çabaya gerek kalmadan facebook'a girince site Türkçe geliyor.Ne diyelim , yurdum insanına hayırlı olsun :)

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Facebook'u en çok kullanan ülkeler arasında ilk ondayız diye biliyorum. Hatta bu ingilizce olduğu dönemde geçerliydi. Türkiye'de intenret kullanıcısı yok bu yüzden de Türkiye'den büyük proje çıkmaz diyenlere kapak olacak bir durumdur Facebook'un ta kendisi. Ayrıca bana kalırsa Türkçe dil desteği ekleme konusunda da geç kalınmıştır ama bunu değerlendiremeyen yerel oluşumlar için de içler acısı bir durumdur.

Evet genel olarak yorumuna özellikle de son tespitine ben de şiddetle katılıyorum.Facebook ilgilizceyken bile aynı kulvarda yer alan Türk rakipleri'nin birşey yapamamış olması , şimdi Türkçe'yken ne yapacakları sorusunu getiriyor akıllara.Herhalde kepenk indirirler 1-2 ay içinde... 

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Facebook geçtiğimiz günlerde Graph Search özelliğini devreye aldı. Bu özellik ile artık profilinizde paylaştığınız her şey daha kolay ulaşabilir oluyor.

Uzun zamandır pek çok kişi, FourSquare ve benzeri sitelerde bulunduğu konumu mobil cihazları ile seçip, yine o site üzerindeki takipçilerine sunuyordu. Bu sayede o site üzerinde, arkadaşlarının nerelerde olduğunu ve aynı mekanda olan arkadaşlarını görebiliyorlardı.

Facebook yorum kutusunu uzun süredir pek çok site sahibi kullanıyor. Facebook yorumlarının pek çok avantajı vardı ancak bir dezavantajı bazı kişilerin onu kullanmasını engelliyordu ki bu da Google tarafından indexlenmemesiydi.

Facebook kullanım oranını, şimdi mobil alanda yaptığı atakla daha da arttıracak. Facebook, GSM operatörleri ile yaptığı anlaşma sayesinde, kullanıcılarına, mobil cihazlardan ücretsiz bağlantı imkanı sağlıyor. Bu uygulama, 3 operatörde de (Turkcell, Vodafone, Avea) geçerli.