Facebook PetVille Oyunu

Pet Society oyunu ile aynı mantığa sahip olan sadece farklı grafikler içeren ve daha önceleri Farmville, Fishville gibi Facebooktaki ünlü oyunları yapan Zynga firmasının yapmış olduğu oyunlardan birisi de PetVille oyunu.

Biraz önce de belirttiğimiz gibi oyunun temel mantığı Pet Society ile aynı. Facebook hesabınıza giriyorsanız, PetVille uygulamasını yüklüyorsunuz. Ardından karşınıza hayvanınızı seçebileceğiniz bir ekran çıkıyor. Bu ekranda sahip olacağınız hayvanın kulaklarını, göz tipini, elbisesini, dişlerini vb özelliklerini seçiyorsunuz. Ardından yine PetSociety oyunundaki gibi tek göz bir odaya sahip oluyorsunuz ve bu odada hayvanınızı temizliyor, bakımını yapıyor ve besliyorsunuz.

PetVille oyununun yaklaşık 19 milyon aktif kullanıcısı bulunmakta. Gerçekten de sanal oyunların ne kadar ilgi çektiğinin göstergesi bu rakamlar. Oyunu oynarken karşınıza bazı seçenekler gelmekte. Size bu seçenekler hakkında kısaca bilgi verelim:

Örneğin “World (Dünya)” yazılı yere tıkladığınızda, banka, kuaför, mobilyacı gibi seçenekler gelmekte. Bu seçenekler ile hayvanınızı özel giysiler alabiliyor, odasını dekore edebiliyorsunuz. Storage (Depo) kısmına tıkladığınızda, daha önce satın aldığınız tüm eşyaları görebilirsiniz. Bu aldıklarını tekrardan satabiliyorsunuz ama tavsiye etmiyoruz. Wordrose (Gardırop) kısmında ise hayvanınızı giydirebileceğiniz çeşitli kıyafetler bulunmakta. Gift (Hediye) seçeneği ise, komşularınıza hediye yollayabilmenizi sağlayan bir seçenek. Level (Seviye) ise sizin seviyenizi göstermekte. Puan topladıkça seviyeniz devamlı olarak artacaktır.

Zynga firmaası yeni oyunlarını devamlı olarak facebook kullanıcılarına duyurmakta. Özellikle sonu Ville ile biten oyunları ciddi anlamda kullanıcı sayısına ulaşmış durumda. İlerleyen günlerde Zynga firması bakalım hangi oyunu bizlere sunacak, bekleyip göreceğiz.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları
Misafirleydi kullanıcısının resmi

ben buraya ukrayna ülkesinin atina ilçesinden geliyorum o yüzden laptap ta bu oyuna nasıl kaydolacağımı bilmiyorum bana yazın

misafir kullanıcısının resmi

bende bu oyunu oynamak istiyorum her siteye baktım yokkk ya insan bir düşünür abi bu ne yaaaaaa of layn yerine of off yeterrrrrrr of petville of

admin kullanıcısının resmi

BENCE DE SANA KATILIYORUM. PETVİLLE ÇOK GÜZEL BİR OYUNDUR. BENİM PETVİLLE PARAM 111000 PETVİLL PARASIDIR. YEŞİL(KAĞIT) PARALARDAN İSE 255 PARAM VARDIR.

emir dani kullanıcısının resmi

ya bu oyun çok güzel ama oyun ingilizce türkçe olsaydı kesinlikle çok daha güzel olurdu oyun muhteşem ama sanalikayıda önenririm

Misafir kullanıcısının resmi

arkkadaslarr ben bu oyuna bayılıyorum. hem para hilesi olsa iğrenççç olurduu oyunnn bı amacı olmasdı yani sonucta paranı kendin kazanman lazımm

Misafir kullanıcısının resmi

arkadaşım zaten petville yi oynarken ev gözüküyor onun içinde hangi levelde hangi odanın açılıcağı gözüküyor mesala 4 oda 20 level de açılıyor bem 20 leveldeyim bir banyo açılıyor beşinci odada ise level yazmıyor ya 20 000 milyarın olması gerek ya da 20 pv 4 arkadaşa ihtiyacın var öyle olunca beşinci odada açılıyor zaten tıklayınca yazıyor

Misafir kullanıcısının resmi

Facebook PetVille Oyunu

Pet Society oyunu ile aynı mantığa sahip olan sadece farklı grafikler içeren ve daha önceleri Farmville, Fishville gibi Facebooktaki ünlü oyunları yapan Zynga firmasının yaptığı için tşkkür

Misafir kullanıcısının resmi

çok sevdim
67 levelim
param 1.000.957 ama 2 tane 1.000.000 lık araba aldım
çok güzel

Restaurant City oynayın 65 levelim çok güze

PET S. te 47 levelim 10.763.524 param var isteyen

RESTAURANT CİTY,PET VİLLE,PET S. HİLELERİM VAR O YÜZDEN REKORUM VE PARAM ÇOK

deren kullanıcısının resmi

bu oyunu çok sevdim ve bende üye olmak istiyorum.ama face bookum yok.neyseki babam akşama kayd edecek ve ben de 1 saat oynayana kadar uyumicam!

Misafir kullanıcısının resmi

ya benim facebookum yok ama oyunu oynamak istiyorum keşke burdekide açılsa ama neysebabam ya akşaam ya büğün fesbuk açcak

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Facebookta yine bir çok kişinin oynadığı oyunlardan birisi de Pet Society oyunu. Öncelikle oyunu oynayabilmeniz için bir adet facebook hesabınız olması gerekmekte.

Facebook’u kasıp kavuran Farmville oyunu Zynga firması tarafından yapılmıştır. Ayrıca Zynga firması, Mafia Wars,Zynga Poker, Fishville gibi yine herkes tarafından oyunlarında yapımcısıdır.

Zynga firmasının yapmış olduğu bir başka güzel facebook oyunun adı ise “Fishville”. Bu oyun tamamen farmvilleden esinlenerek yapılmış olup oyunun oynanma şekli farmville ile birebir aynıdır.

Zynga firmasının sonu Ville ile biten oyun rüzgarına kapılması ile birlikte karşımıza yeni bir oyun daha çıkıyor.

Bu oyun Zynga firmasının yapmış olduğu Fishville oyununa rakip olarak görünse de, kesinlikle görsel olarak rakip olamayacak düzeyde.